KAVA: Täna algab Valge Daami Aeg

Juba üle kolme aastakümne on Haapsalu üheks tähtsaimaks sündmuseks olnud Valge Daami Aeg, mis on sel aastal 24.-26. augustil. Neil päevil muutub Haapsalu vanalinn sumisevaks laadaplatsiks.

Mitmekesine ning kirev kultuuriprogramm nii suurtele kui ka väikestele kestab hommikust õhtuni ning pimeduse saabudes mängitakse igal õhtul piiskopilinnuses Valge Daami vabaõhuetendust “100 Valget Daami”.

Vaata kava siit.

Valge Daami legendi ainetel on Haapsalus teatrit tehtud juba juulis 1937 ning igal suvel alates 1979. aastast. Selle aasta augustis näeb vaid kolmel õhtul 15. lavaversiooni ning nagu peakiri vihjab, on see pühendatud Eesti 100. sünnipäevale.

Reedel esietenduva näitemängu on kirjutanud Piret Jaaks ning lavastanud Siim Tõniste. “100 valget daami” on lugu armastusest, õiglusest ja inimestest, kes julgevad suurelt mõelda ja unistada. Kui Saare-Lääne piiskop otsustab parimad Läänemaa mehed kiirel viljavõtu ajal kivimurdu saata, jääb tööde ja maksude raskus kohalike naiste kanda. Paljude varasemate Haapsalu Valge Daami lavastuste eeskujul on ka selle loo peategelaseks lihtne talutüdruk Maila (Saara Nüganen, Endla teater), kes külarahva hoiatustest hoolimata hakkab oma võitleja hingega piiskopkonnale vastu, püüdes tuua tollasesse ühiskonda positiivset muutust.

Valge Daami teatritrupis teeb seekord kaasa üle saja inimese Haapsalust, Läänemaa naabervaldadest, Tallinnastki, külalisena mängivad Saara Nüganen ja Ott Raidmets Endla teatrist ning Siim Maaten ON teatrist. Muusika kirjutas Peeter Rebane ning kunstnikutöö tegi Kristjan Suits (Tallinna Linnateater).

Valge Daami Ajal on Haapsalu linnas liiklus ümber korraldatud. Ajavahemikus 23. august kell 20 – 26. august kell 24 on suletud:

  • Posti tänav alates Posti ja Koidula ristmikust ning Karja tänav kuni Suur-Mere tänava ja Lossiplatsi ristmikuni
  • Kalda tänav Karja tänavast kuni Kalda ja Võnnu ristmikuni
  • Vaba tänav kuni Vaba ja Ravi ristmikuni
  • Mihkli tänav Posti tänavast kuni Võnnu tänava ristmikuni. Vt lähemalt kaardilt.

Korraldajad paluvad Valge Daami aja külastajatelt mõistvat suhtumist ning soovitavad etendusele saabujatel tulla kohale aegsasti.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.