Vatla kooli kokkutulekul peeti võrkpalliturniiri

Tarkusepäeval, 1. septembril oli Vatlas sealse auväärse kooli vilistlaste kokkutulek. Aastast 1923 Vatla mõisas sadadele lastele haridust andnud kooli tulid külastama paljud endised õpilased, õpetajad ja lihtsalt selle kooli suured sõbrad.

Kuigi koolitegevus lõpetati tollase vallavõimu poolt aasta tagasi, on kogukonna ja sõprade armastus selle mõisakooli vastu eriline ja jääv.

F: Maris Vaino

Nii on eriline olnud ka Vatla kooli sporditegemine läbi aegade. Sealsete õpetajate ja treenerite ühised tegemised lastega on aastakümneid Vatla kooli spordilippu kõrgel hoidnud. Nüüd, mil kooli sünnist möödus 95 aastat, kutsusid kooli vilistlased Maris Vaino ja Taavi Linn kokku oma kooliõed- ja vennad ning sõbrad, et maha pidada üks korralik kokkutuleku võrkpalliturniir.

Tore, et turniirile tulid eri aegadel oma esimesest koolist spordipisiku saanud sportlased. Korraldajad jagasid loosimise teel võrkpallurid võistkondadesse. Ja just selline võistkondade moodustamine õigustas ennast igati. Võistkonnad tulid võrdsed ja maha peeti ülipingelised lahingud, kus kõik mängud läksid otsustavale geimile.

Et teineteisest ja mängust veel suuremat rõõmu tunda, oli ka kaks reeglitäiendust – servida võis ainult alt ja naismängijale meesmängija blokki teha ei tohtinud. Pealtvaatajad elasid valjuhäälselt kaasa, võrkpallurid said sellest indu ja liivaväljakul nägigi väga heal tasemel võrkpalli.

Teistest natuke paremad olid Vatla kooli II võistkonna võrkpallurid koosseisus Marete Saluste, Taavi Linn, Marek Saluste, Jaanus Saviots, Lauri Luik.

Teiseks mängis end Vatla kooli I võistkond: Getter Järva, Mirko Jõulu, Jaanus Getreu, Alex Rummel, Jüri Rummel.

Kolmas koht kuulus tublile Vatla kooli III võistkonnale: Ave Nellis, Maris Vaino, Ronald Kaasik, Raido Luik, Toomas Vestli.

Pärast võrkpallilahinguid oli servitäpsusvõistlus. Võistlema tuli 15 võrkpallurit ja finaali pääsesid võrdse seitsme punktiga Taavi Linn ja Mirko Jõulu. Lisaservid tõid võidu Mirkole.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.