Kaks Läänemaa noortevõistkonda jagavad tabelikohta

Eesti noorte jalgpalli meistrivõistlustel on poolest augustist käimas juba sügisringimängud. Siinses loos peatume poiste U13 (2006-2007 sündinud) VIII alagrupi seisul, sest ühes liigas mängivad nii Läänemaa Jalgpalliklubi kui ka Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi.

Viimast aastat risti väljakul ja 8 väljakumängijaga mängivad võistkonnad võtavad viimast ka 2018. aasta Eesti noorte meistrivõistlustel. Meie kahe noortevõistkonna omavaheline seis alagrupis on pingeline ja intrigeeriv. Pärast kümnendat mänguvooru on mõlemal klubil võrdselt 19 punkti.

Vastava punktisaagi annavad sarnase nimega klubidele kuus võitu, üks viik ja kolm kaotust. Omavaheline kevadringis peetud kohtumine Lihulas andis võistlusliku 3:3 viigi. Seega on kõik meeskondade vahel võrdne.

Paremusrea ettepoole ehk tabeli neljandaks tõstavad Läänemaa JK vaid parem väravatevahe. Läänemaa JK-l on see 49:25 ja Lõuna-Läänemaa JK-l 37:23. Seega on Läänemaa poisid olnud resultatiivsemad, lõunaläänlased aga mänginud pisut paremini kaitses.

Selles vanuses ja sellise formatsiooniga mängudes ongi väravaterohkus üks märksõnu. Läänemaa Jalgpalliklubi seni parimad väravakütid on Orm Robert Rammul ja Uku Toomas Rand 12 väravaga, ning Robi Suder 8 väravaga. Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubist on parim väravakütt Keiro Ristikivi löönud samuti 12 väravat. Paul Lomp on lisanud 10 ja Jass-Jasper Jõgi 5 tabamust. Lõuna-Läänemaa JK-s on aga väravani jõudnud üheksa poissi.

Läänemaa Jalgpalliklubi treener Aavo Tomingas ootab sügisringist punktilisa, sest mitu punkti läksid kevadringis kaduma: “Praegu on nii. Püüame sügisringis kätte saada need punktid, mis kaduma läksid ja parandada mängu. Juba peab mõtlema ka järgmise aasta peale. Siis ju esimene aasta suurel väljakul.”

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi treener Jaanus Getreu nii väga punkte ei vaata, küll aga vaatab iga mängija sisse: “Läheme igat mängu mängima lustiga, siis tulevad ka punktid. Neid meil ikka juba on ka. Kui on lust, on tulemus ka rõõmustav. Pean oluliseks iga poisi panust meeskonda ja meeskondlikku mängu. Iga laps on eriline ja see just tugevdab võistkonda. Liigume samm-sammult suure väljaku jalgpalli poole.”

Nädalavahetusel ootavad meie võistkondi ees pikad sõidud. Lõuna-Läänemaa JK võistkond mängib Suure-Jaanis sealse Unitediga. Läänemaa JK aga kohtub Valgas FC Warrioriga.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.