Virtsus tuleb heal tasemel noorte kergejõustikuõhtu

Septembrikuu viimasel reedel toimub Virtsu kooli staadionil Lõuna-Läänemaa noorte kergejõustikuõhtu. Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi poolt korraldatud mitmed noorte kergejõustikupäevad on seni peetud Lihula gümnaasiumi staadionil. Kuna aga Virtsu koolist on palju lapsi, kes osalevad Lihulas nii jalgpalli kui ka kergejõustikutreeningutel, otsustati seekordne kergejõustikuõhtu korraldada just sealsete laste kodustaadionil.

Korraldajad on oma kergejõustikuvõistlusi noortele pakkunud alati õhtusel, tunnivälisel ajal. Samuti on paljud võistlused aset leidnud nädalavahetustel ja koolivaheaegadel. Selleks on kindlad põhjused. Esiteks, et spordivõistlus ei segaks õppetööd ja kindlasti näitab pärast kooli või vabal päeval peetav võistlus selgelt, kes on tõeline sporditegija.

Kooli spordipäev, mis toimub reeglina õppetöö ajal, on lapsele kohustuslik. Vabal ajal peetav üritus toob staadionile aga spordist tõeliselt huvitatud lapsed. Viimaste aastate kergejõustikuvõistlused Lihulas on näidanud laste osavõtu järsku tõusu. Samas on seni osavõtjate hulgas olnud vähe või pole olnud üldse Lääneranna valla keskusest Lihulast kaugemal paiknevate väikekoolide lapsi.

Selle sügise kergejõustikupäev toimub 28. septembril kahes osas. Kell 15 alustavad sportimist U12 (2007-2008 sündinud) ja U14 (2005-2006 sündinud) ning kell 16.30 U16 (2003-2004 sündinud) ja U18 (2001-2002 sündinud) õpilased. Kindlasti on oodatud ka meie koolidest sirgunud sportlased, kes oma õppetööd mujal jätkavad, kuid veel vanusegruppi mahuvad.

Neljas vanusegrupis peetaval kergejõustikuõhtul selgitavad noored medalivõitjad viiel alal: 60 m/100 m jooks, 1000 m jooks, kaugushüpe, kuulitõuge, kettaheide. Eriliseks teeb võistluse kindlasti ka see, et kõik tulemused on Eesti Kergejõustiku Liidu edetabelitesse kandmiseks kõlbulikud. Jooksudes ja kaugushüppes kasutatakse tuulemõõtjat ja lastele mõõdavad tulemusi litsentseeritud kohtunikud.

Muidugi võtab võistlusest osa meie noorsportlasi, kes on juba kanda kinnitanud Eesti noorte absoluutses paremikus. Seega on oodata tulemuste poolest korraliku tasemega kergejõustikuõhtut.

Virtsu noorte kergejõustikuõhtu aukülalisteks on mitmed selle kooli läbi aegade parimad kergejõustiklased. Võistluse hea kulgemise nimel panustab praegu kogu kool. Lapsed koos kehalise kasvatuse õpetajatega korrastavad jooksuradu ja heitesektoreid, täiesti uue ilme saab kaugushüppekast.

Virtsu kooli direktor Stanislav Nemeržitski on väga rõõmus: “Mul on väga hea meel, et tõeline kergejõustik tuleb Virtsusse.”

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.