Läänlane Rocco Mõtt mängis Eesti jalgpallikoondise eest Luksemburgi vastu

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi kasvandik, praegu Premium Liigas Pärnu JK Vaprust esindav Rocco Mõtt esindas Eestit kahes kohtumises Luksemburgi vastu.

F: Albert Krier

Eesti U18 rahvuskoondis mängis kaks kohtumist Luksemburgi U19 meeskonna vastu Colmar-Bergis. Esimene kohtumine õnnestus noortel eestlastel 2:2 viiki mängida.

Teises kohtumises tuli aga tunnistada kiirete ja tehniliste vastaste 4:0 paremust. Rocco Mõtt mängis viigiga lõppenud kohtumises 66 minutit, teises mängus jagus talle mänguminuteid 45.

Koondise peatreener Indrek Koser jäi Rocco Mõtti panusega rahule: “Rocco puhul tõstaksin eelkõige esile noore sportlase suhtumist. Väga tõsise suhtumisega jalgpallur. Temale saab alati kindel olla. Vastased olid kiired ja mängisid taktikaliselt hästi, Rocco sai aga väga hästi hakkama.”

Kuna Rocco mängib teist aastat Pärnu JK Vapruse eest Eesti meeste meistriliigas, tõi ta sellega seoses kohe välja ka tähtsa poole: “Oli väga vajalik, et sain kaks ülihead mängu rahvusvaheliselt ka enda vanuste vastu. Sain meeletult enesekindlust, tean oma taset.”

Eesti meeste meistriliigas hetkeseisuga 27 kohtumises platsil käinud noormees pääses selles liigas väljakule esimest korda eelmisel hooajal ning juba 16-aastaselt. Ta on meeste kõrgeimal tasemel hästi hakkama saanud. “Võtan just sellistest vajalikest mängudest tulevikuks ka meistrliigasse kogemuse kaasa,” ütles noor keskväljamees.

Nüüdseks on Rocco Mõtt olnud kõigi, nii Eesti U15, U16, U17 kui ka U18 koondistega seotud. Koondisesärgi on ta selga tõmmanud eri sõpruskohtumistes, liigamängudes, klubidega peetud sõprusmängudes ja rahvusvahelistes mängudes.

Rocco Mõtt alustas jalgpalluriteed Lihulas Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubis, kus treenis alates kuuendast eluaastasest kaheksa aastat. Edasi viis teda sporditee Pärnu JK Vapruse treeningutele.

Oma esimest koduklubi on ta Eesti noorte meistrivõistlustel esindanud neljal aastal ja 52 mängus.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.