Uuemõisa Kodus tehti prügist kunsti

Ühel päeval tuli meie tegevusjuhendaja Nijolel mõte teha meie kodu elanikele kunstihommik ja seda üsna erilisel viisil, kasutades ühe väljendusviisina loomingus prügi. Püüame küll hoida oma koduümbruse puhta, aga ikka leidub siin-seal mõni kommipaber või kiletükk.

Mõttega tulid kaasa ka meie vahvad praktikandid Haapsalu kutsehariduskeskusest Viive ja Monika ning tegevusjuhendajad Maarja ja Eha.

Lisaks prügist kunsti loomisele otsustasime võtta ette ka kividele maalimise ja seinamaalingud plakatitele. Ning kui keegi veel jaksab, ka asfaldijoonistused.

Esmalt rääkisime elanikele ära, miks me seda teeme – vestlesime taaskasutusest, looduse märkamisest ja kodu ümbruse puhtana hoidmisest.

Seejärel läksime õue, kus olid valmis pandud värvid, kivid ja paberid. Prügi korjasime vahetult enne kunsti tegemist. Leitud kommipaber, kiletükk, sekka linnusulg ja tükk paberit – meie kunstnikud sättisid kõik selle suurele plakatile ühisloominguks – ning lõpuks sai valmis huvitav taies.

Kividele maalimine pakkus paljudele rõõmu ja avastamist. Seekord sündisid kividest lepatriinud ja tibu, mis leidsid koha majade ees lillepeenardes.

Avastasime muide, et vabaõhumaalimine koos kaaslastega annab positiivseid emotsioone ning looming, mis valminud kaunil ja soojal päeval, rõõmustab veel kaua hinge.

Kaie Linroos
Uuemõisa Kodu tegevusjuhendaja-meister

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.