Kirblast pärit jalgpallur Reno Mark esindab Eesti U19 koondist EM-valikturniiril

Eesti võõrustab alates järgmisest nädalast Tallinnas ja Rakveres kõrgetasemelist jalgpalli EM-valikturniiri. Sedapuhku saame kaasa elada U19 noormeeste turniirile, kus vastasteks on Itaalia, Taani ja Soome eakaaslased.

Suur rõõm ja eraldi tähelepanu on seotud sellega, et Eesti jalgpallikoondisse on arvatud taas läänlane. Eesti U19 koondise treenerid Argo Arbeiter ja Alo Bärengrub kutsusid Eestit noortekoondisse esindama Pärnu JK Vapruse keskväljamehe Reno Marki.

Reno Mark (kollases) mängus Tallinna Kalevi vastu. F: Gertrud Alatare

Reno Mark: “Esimese asjana tundsin suurt uhkust, kui kuulsin, et arvati koondisse. Et just mina lähen kodumaad esindama. See on eriline tunne.”

Reno on Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi kasvandik, kes treenis kasvatajaklubis alates kuuendast eluaastast üheksa aastat. Eesti noorte meistrivõistlustel on Reno koduklubi eest platsil käinud neljal hooajal, mängides 47 kohtumist ja löönud seal 19 väravat.

Veel on ta Eesti noorte meistrivõistlustel esindanud Kiili JK Kalevi, Läänemaa JK ja Pärnu JK Vapruse noortemeeskondi. Esimeseks täiskasvanute meeskonnaks oli tal Lihula Jalgpalliklubi.

Alates sellest hooajast mängib ta aga Pärnu JK Vapruse esindusmeeskonna eest Eesti Premium Liigas. Meeste meistriliigas on ta Vapruse eest väljakule jooksnud 25 kohtumises. Neist 23 mängus on peatreener Indek Zelinski peatselt 18-aastaseks saava jalgpalluri edutanud algkoosseisu. Reno Mark on tõusnud Pärnu JK Vapruse põhikoosseisumängijaks.

Eraldi tuleb Reno puhul välja tuua noormehe ülihead tehnilised oskused ja mängijatarkus. Väikeses külas Kirblas elades oli just hoovisport ja hoovijalgpall lapsepõlves see, mis sealsetest lastest meistrid kasvatas.

JK Vaprus peatreener Indrek Zelinski on oma hoolealusega väga rahul: “Reno on ülihea suhtumisega, väga korraliku tasemega jalgpallur.”

Koondise teine treener Alo Bärengrub lisab: “Reno oskused ja kvaliteet on koondise tasemel. Sellise vanuse koondise mängijad peavadki väga hästi hakkama saama just meie meeste meistrisarjas.”

Nii Reno kui ka tema ema Angelika Puda on jalgpalluritee järjekordse sammu üle uhked: “Oleme tänulikud, et Renol oli ja on võimalus treenida ning kasvada jalgpalluriks.”

Eesti U19 koondis peab oma kohtumised Rakvere linnastaadionil.

10. oktoober kell 15 Eesti-Itaalia
13. oktoober kell 15 Eesti-Taani
16. oktoober kell 15 Eesti-Soome

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.