Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi noored olid Eesti meistrivõistlustel edukad

Läinud nädalaga jõudsid lõpule Eesti noorte jalgpalli meistrivõistlused U13 (2006-2007 sündinud) poistele. Huvi selle vanuseklassi tegemiste vastu on ajendatud kahe meie noorteklubi, Läänemaa Jalgpalliklubi ja Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi mängimisest. Lisaks mängisid mõlemad klubid samas alagrupis, seega said üksteiselt mõõtu võtta.

Eesti noorte jalgpallimeistrivõistlused koosnevad kahest osast – kevadringist ja sügisringist. Kellega mängid kevadel kodus, sellega sügisel võõrsil ja vastupidi. Pisikestele jalgpalluritele kestis hooaeg kokku viis kuud ja pidada tuli üheksaliikmelises alagrupis16 kohtumist.

Kevadringi mänge alustasid paremini Läänemaa Jalgpalliklubi poisid. Nad kogusid kaheksa mänguga kuus võitu ja ühe viigi ning 19 punkti. Sellega jagasid nad enne suvepuhkust tabelis 2.-3. kohta.

Lõuna-Läänemaa JK. F: Martin Vänt

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi jalgpallurid leidsid ennast pärast kevadringi aga tabeli viiendalt realt, olles punktisaagiks kogunud 13 silma. Sinna mahtus neli võitu ja üks viik, viiki mängiti just Läänemaa JK noortega.

Sügisring lõi aga tabeli sootuks sassi ja positiivses mõttes oli selle peasüüdlaseks Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi. Noored lõunaläänlased mängisid imelise sügisringi, saades kaheksast mängust kätte koguni kuus võitu.

Läänemaa Jalgpalliklubi kogus tabelisse juurde aga ainult üheksa lisapunkti. See oli kümme punkti vähem kui kevadringis. Lõuna-Läänemaa JK suutis aga tabelisse võõrreldes kevadringiga tuua viis punkti rohkem.

Läänemaa JK peatreener Aavo Tomingas: “Kevadringi mängisid poisid hästi. Sügisringis aga alla oma võimete. Kevadring näitas, et nad on paremaks võimelised.”

Lõuna-Läänemaa JK peatreener Jaanus Getreu: “Kevadringis oleksime saanud paremini esineda. Kirjutan selle nende poiste esmakordsele meistrivõistluste osalemise arvele. Sügisring oli aga vapustav. Arvan, et üks meie klubi laste paremaid 18 aasta jooksul, mil riigi esivõistlustel osalenud.”

Lõuna-Läänemaa JK noored jalgpallurid võitlesid sellega ühtlasi hooaja kokkuvõttes välja auväärse kolmanda koha. Läänemaa Jalgpalliklubi lõppkohaks jääb viies. Esikoha võitis Pärnu JK Poseidon, teiseks tuli Suure-Jaani United.

Lisaks on kaks alagrupi paremat väravakütti just meie klubidest. Läänemaa JK jalgpallur Robi Suder lõi 25 ja Lõuna-Läänemaa JK ründaja Keiro Ristikivi 21 väravat.

Mõlemates noorteklubides harjutavad lisaks oma keskustele Haapsalule ja Lihulale lapsi ka ümbruskonna koolidest. Läänemaa Jalgpalliklubis näiteks Paliverest Vormsini.

Selle aasta hea tulemuse teinud Lõuna-Läänemaa JK nimetatud vanusegrupis mängisid aga nelja kooli, Lihula, Virtsu, Kõmsi ja Martna jalgpallurid.

Lõuna-Läänemaa JK: Hendrik Jõgi, Jass-Jasper Jõgi, Timmo Kaasik, Ats Kaasik, Paul Lomp, Kenneth Lomp, Keiro Ristikivi, Joonas Vestli, Geron Noor, Ken-Indrek Klimpuš, Raikko Kanter, Kevin Leemets, Kert-Kristjan Peet, Kaarel Mänd, Charli Takk, Aleks Tüür, Eric Reisel, Taavi Tiidussalu. Treener Jaanus Getreu.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.