Perekond Saatmäe kodus peeti kolmandat aastast võistlust Hanila Heited

Juba kolmandat aastat lõpetasid Hanila ja Lihula kandi noored sportlased oma kergejõustikuhooaja Paatsalus. Perekond Saatmäe võõrustas noorte kergejõustikuvõistlust Hanila Heited.

Ideaalsetes tingimustes – päikeseline ilm, sooja 19 kraadi ja kettaheiteks sobilik viiemeetrine vastutuul – peetud võistlus tõi pühapäevasesse kergejõustikupäeva rekorditesaju. Toredast võistluspäevast võtsid osa Lihula, Virtsu, Varbla, Martna ja Pärnu Koidula gümnaasiumi koolide spordilapsed. Kuuli- ja kettaringi ei astunud mitte ainult meie tublid spordilapsed, vaid seda tegid ka lapsevanemad.

Võistluse Hanila Heited osalised. F: Ülle Saatmäe

Päev algas kettaheitega. Siin püstitasid noored koguni viis isiklikku rekordit.

Tütarlaste U14 vanuserühmas saavutas esikoha Eliise Kolõtšev, kellele sellel võistlusel mõõdeti 0,6 kg kettaga võidutulemuseks 22.71. Eliise on tänavu teinud korraliku arenguhüppe. 13-aastane sporditüdruk hoiab Eesti hooaja omavanuste edetabelis 25.53-ga koguni 9. kohta.

Paatsalu võistluse teine oli Kertu Kepp isikliku rekordga 17.05.

Neidude U16 vanuserühmas nägi tõeliselt huvitavat võistlust. Trinity Õismets alustas 30-meetrise heitega. Kulla Saatmäe avavooru heide kandus 29 meetri peale. Siis põrutas Trinity 0,75 kg heitevahendi 31,5 meetri peale. Kulla, kelle koduõuel võistlust peeti, võttis nüüd heitesussid jalast ja tegi teises voorus paljajalu heites isiklikuks rekordiks 32.40.

Aga ka see ei olnud veel kõik. Trinity suutis külma närvi säilitada ja võttis esikoha 33.86-ga. Ka temale oli see võimas isikliku rekordi parandus. Trinity tõuseb U16 neidude hooaja edetabelis seitsmendaks, Kulla aga kümnendaks. Seega on nii Virtsu kui ka Lihula koolide kaks tublit sporditüdrukut Eesti hooaja edetabelis kettaheites esikümnes.

Poiste U12 vanuserühmas heitis Keiro Ristikivi 0,6 kg ketas 16.62. Kevin Leemets aga võitis U14 poiste võistluse, heites 0,75 kg kettaga uueks isiklikuks margiks 20.56.

Noormeeste U18 vanusegrupis tegi 1,5 kg kettaga uue isikliku rekordi Kaaro Saatmäe, tulemus 34,68. See paigutab ta hooaja edetabelis 25. kohale. Võistluse võõrustaja Jüri Saatmäe heitis aga 2 kg ketast 28.16.

Enne kuulitõuget said sportlased jõudu kosutavast õunamahlast ja pereema Pille Saatmäe küpsetatud maitsvatest kookidest.

Ka kuulitõukes olid lapsed tublid. Tütarlaste U14 võistluses tõukas Eliise Kolõtšev 2 kg kuuli 9,88 meetri kaugusele. Kertu Kepp ja Maryan Mikiveer said tulemuseks vastavalt 7.33 ja 7.03.

U16 neidudest tõukas Trinity Õismets 3 kg kuuli 10.05. Täiskasvanute tõukevahendiga, milleks naistel on 4 kg kuul, sündis aga uus rekord 8.13. Naiste arvestuses sai Triin Vare kirja 7.91.

Poiste U12 grupis tegid Keiro Ristikivi ja Kert-Kristjan Peet 2 kg kuuliga isiklikud margid. Tulemused vastavalt 8.62 ja 8.33.

U14 grupis võidutses Ken-Indek Klimpuš, tõugates 3 kg kuuli 8.65. Joonas Vestli ja Kevin Leemets said kirja oma parimad tulemused vastavalt 8.05 ja 7.30.

Kaaro Saatmäe tõukas 5 kg kuuli samuti oma margi vääriliselt 10.90.

Läänemaa Kergejõustikuklubi poolt premeeriti kõiki Hanila Heited III medaliga.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.