Rukki kanali hooldussüvendustööde tulemusena saavutati kanalis planeeritud sügavus 5,2 meetrit

Rukki kanali hooldussüvendustööde hanke võitnud Insenerehituse AS on tänaseks täitnud kõik lepingutingimused ning saavutanud Rukki kanali minimaalseks sügavuseks planeeritud 5,2 meetrit Amsterdami nulli järgi. Veeteede Amet võttis töö vastu ning kuulutas kanali tänavused hooldussüvendustööd lõppenuks.

F: Rene Saumets

Veeteede Ameti hüdrograafia ja navigatsioonimärgistuse teenistuse juhataja Kaidi Katuse sõnul kulgesid 24. augustil alanud tööd plaanipäraselt, kuigi selle muutsid keerulisemaks rasked ilmastikuolud.

“Väinameres puhuvad tuuled mõjutasid töö tingimusi nii Rukki kanalis, teekonnal kaadamisalale kui ka Vormsi lõuna kaadamisalal. Töö tegemine oli raskendatud ka seetõttu, et seda sai teha vaid öösiti ja limiteeritud ajavahemikus, mistõttu mängis ilmastikufaktor veel erilist rolli,” kommenteeris Katus. “Töid teinud Taani lipu all sõitva süvenduslaeva “Margrethe Fighter” meeskond on professionaalne ning suutis vaatamata keerulistele oludele süvendamise õigeks ajaks lõpule viia, saavutades kanali minimaalseks sügavuseks 5,2 meetrit, mis tagab parvlaevaliikluse mandri ja Hiiumaa vahel ka madala veetaseme korral.”

Rukki kanali sügavust mõõdistatakse regulaarselt. Järgmised Rukki kanali hooldussüvendustööd on plaanis teha kahe aasta pärast.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.