Kalju Aigro mängis suurepäraselt Lätis ITF-i seenioride turniiril

Lätis toimunud ITF-i seenioride turniiril Key to Riga Tennis Cup näitas suurepärast taset Kalju Aigro, kes jõudis 70+ vanuseklassis üksikmängus finaali ja paarismängus tuli turniirivõitjaks.

Kalju Aigro. F: Vello Kuhi

Kui mõnel eelneval turniiril on Aigro kaotanud mitmed tasavägised mängud, siis seekord suutis ta mängude lõpud enda kasuks pöörata. Kõigepealt võitis ta lätlase Peteris Augustovsi 6:3, 6:0, seejärel veerandfinaalis leeduka Jonas Leskeviciuse otsustavas setis 2:6, 6:3, 7:5.

Poolfinaalis tuli vastu Venemaa selle vanuseklassi kolmas number. Võiduks läks vaja kaks põnevat setti, tulemuseks võit 6:4, 7:6(5).

Finaaliks olid eelnevad pikad mängud võtnud oma ja nii tuli alla vanduda teise asetuse saanud, maailma reitingus 49. kohal olevale leedukale Algirdas Gailiusele 2:6, 2:6.

Paarismängus koos venelase Boris Germaniga saavutas Kalju turniirivõidu, alistades poolfinaalis paari Jonas Leskevicius / Aleksey Sizemov 6:2, 7:5 ja finaalis, kus läks vaja otsustavat setti, paari Peteris Augustovs / Andrejs Cebers 6:2, 6:7(5), 10/5.

Kui enne seda turniiri oli Kalju Aigro maailma edetabelis 134. kohal, siis nende võitudega tema edetabelikoht paranes tublisti ja praegu leiame tema nime 88. realt, mis on tema parim reiting läbi aegade. 70+ vanuses on edetabelis 806 mängijat.

***

Jõudsid lõpule maakonna meistrivõistlused tennises. Kokku mängiti välja kuus medalikomplekti kuues eri mänguliigis. Enamik mänge olid põnevad ja pingelised. Kahekordseteks võitjateks tulid Maily Märss ja Ott Raidla.

Mängijate mängutase on viimastel aastatel tõusnud, mängijaid on eri vanuseklassides rohkem, juurde on tulnud uusi mängijaid, noored mängijad on medalimängudes konkurentsis ja nii on maakonna meistriks tulek muutunud igal aastal raskemaks.

Maakonna parimad 2018. aastal:

Naisüksikmängu finalistid Maily Märss ja Kaja Ladva. F: Vello Kuhi

Naisüksikmäng

1. Maily Märss

2. Kaja Ladva

3. Marelle Saar

4. Katrin Meriloo

Meesüksikmäng

1. Ott Raidla

2. Igor Nudelman

3. Hardi Mikk Meitern

4. Raiko Lipstok

Meesüksikmäng 40+

1. Jaanus Karilaid

2. Maldar Mäesalu

3. Ago Soomre

4. Urmas Kärdi

Naispaarismäng

1. Marelle Saar-Katrin Meriloo

2. Kaja Ladva-Silvia Ladva

3. Ly Märss-Maily Märss

4. Martha Aavisto-Grethel Rosiine Simson

Meespaarismäng

1. Vello Kuhi-Ott Raidla

2. Igor Nudelman-Patrik Rainer Kaljula

3. Raiko Lipstok-Sulev Vare

4. Ken Rakki-Hardi Mikk Meitern

Segapaarismäng

1. Maily Märss-Igor Nudelman

2. Kelly Veske-Hardi Mikk Meitern

3. Marelle Saar-Andres Nõmtak

4. Kaja Ladva-Urmas Kärdi

Vello Kuhi

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.