Viigi kooli lapsed õppisid tsirkusetrikke

Viigi koolis sai teoks kolmepäevane tsirkuseprojekt, mis enne vaheajale minekut kulmineerus kostümeeritud etendusega lastevanematele ja kogu kooliperele.

Soovi sellises ettevõtmises kaasa lüüa pakkus juba eelmisel sügisel HOOG festival, mis paraku ei leidnud rahastust. Kevadel istusime uuesti koos kooli juhtkonna ja tsirkusetiimiga ning uuel katsel saime rahastuse Kultuurkapitalilt.

F: Viigi kool

Meie sihtgruppi kuulusid toimetulekuklassi õpilased vanuses 12-18 aastat ja eesmärk oli pakkuda noortele arendavaid tegevusi, uusi kogemusi ja muidugi eduelamust.

Meie kolmepäevase tegevuse käigus õppisid osalejad tsirkusespetsiifilisi oskusi nagu žongleerimine, akrobaatika, tasakaal ja näitlemine. Nendel päevadel kogesime rühmas olles tugevat toetust, enesekindlust ja tähelepanu, mis mõjus liitpuudega noortele teraapiliselt ja tekitas häid emotsioone nii õpilastes, tugiisikutes kui ka lastevanemates.

Tsirkuseprojektist võttis osa 12 toimetulekuklassi õpilast ja 4 tugiisikut. Soovi jätkata seda ettevõtmist andsid mitmed lapsevanemad, kes avaldasid tänu, et nende laps oli projekti kaasatud.

Tahan tutvustada ka tsirkusetiimi, kes tegutseb Eesti Tantsu- ja Tsirkuseteraapia Liidu all ja võib huvi pakkuda haridus- ja sotsiaalvallas tegutsevatele inimestele, kes tavaellu värve juurde tahavad lisada:

Helena Ehrenbusch – koreograaf / lavastaja, tsirkuseartist ja psühholoog
Ulrike Jäger – kunstnik, artist ja meditsiiniõde
Ain Klaassen – tehniline teostus, tsirkuseartist ja tegevusterapeut.

Tänan Kultuurkapitali Läänemaa ekspertgruppi.

Helle Lember
Viigi kooli huvijuht

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.