VÄRSKES MAALEHES I Alkoralli kuningas Einar Visnapuu: õlle hind ei lange enam kunagi!

Läti piiril Alko 1000 kauplustega ülemaalise viinaralli käivitanud mees metsast Einar Visnapuu rõhutab intervjuus Maalehele, et tema poe odavhindade taga pole Läti aktsiis, vaid Eesti kaupmeeste ahnus. Pikemalt loe sellest ja teistest teemadest värskest Maalehest.

MÜRATERROR: Linnainimesed tahaksid piirata lehepuhuritega töötamist

Tartu kesklinna tööle ruttajaid saadab igal hommikul parkidest kahel pool Emajõge kaugele kostuv lehepuhurite koor. Praegu on kooril tippaeg. Paraku ei ole see muusika. See on müra. Sellest tulenevalt tahaksid linnainimesed piirata lehepuhuritega töötamist.

VÄÄRTUSLIKKU PÕLLUMAAD ÄHVARDAVAD PIIRANGUD: Varsti ei tohi sinna isegi koerakuuti ehitada

Maaeluministeeriumi kabinetivaikuses on juba aastaid susisemas seaduseelnõu, millega põllumajandusametile tahetakse anda kontroll sisuliselt pea viiendiku riigi maismaa üle, mis tunnistatud väärtuslikuks põllumaaks. Sellise maa omanikke ähvardavad karmid piirangud.

Enamik vingumürgituste ohvreid pääseb õnnetusest napilt eluga

Tänavu on gaasiseadmetega juhtunud viis õnnetust ning hukkunud viis inimest. Traagilised juhtumid tekitasid gaasiseadmete hoolduses järjekorrad ning tõid nii massiliselt kõnesid, et hooldajad nimetavad olukorda paaniliseks.

Vally Ojavere: 44 aasta eest kirjutasin lauluteksti, milles oli mu enda tulevik

“Tooli kõrval tool”, “Hüvasti, Maria!”, “Valged roosid”, “Nukuke”… Vally Ojavere on loonud üle 600 lauluteksti ja söövitanud end vähemalt osaga neist igaveseks eesti rahva kollektiivmällu. Laulumeistril käisid külas Jüri Aarma ja Bianca Mikovitš.

Töötajad avastasid, et töötukassa kulul saab tasuta õppida

Eelmisel aastal hakkas töötukassa pakkuma tasuta koolitusi ka tööl käivatele inimestele. Tänavu on huviliste hulk plahvatuslikult suurenenud. Maaleht selgitas, kellel on võimalik saada tasuta koolitust.

Põllumehed pärivad: kus on varem välja maksta lubatud toetused?

Põllumehed, kelle viljasaagid jäid tänavu pea poole väiksemaks, küsivad, mis on saanud lubadusest maksta toetused varem välja. Siiani pole nad saanud sentigi.

Eurovalimised tulevad seekord üpris kirgederohked

Järgmise aasta maikuus toimuvaid Euroopa Parlamendi valimisi ootavad poliitikud senises parlamendis ärevamalt kui mõnel varasemal korral. Üldine kõneaine on parempopulismi populaarsuse kasv Euroopas, mille kajastumist eeldatakse ka seekordsetes valimistulemustes, kirjutab Argo Ideon.

Põlvkondade vahetus on peagi ees igal teisel põllumajandusfirmal

Kuigi aasta põllumeheks sai teenekas korüfee Jaan Metsamaa, olid tänavusel “Aasta põllumehe” konverentsil esiplaanil noored. Räägiti põlvkondade vahetusest.

Veerand sajandit Õnne tänava saagat. Mis on menu saladus?

“Eesti on ikka nii mõnusalt väike, et võib ütelda: me kõik tuleme Mornast,” kirjutab Teet Kallas “Õnne 13” seriaali juubeli puhul.

México 1968 – olümpiamängud, mis nihutasid inimvõimete piire

Pool sajandit tagasi México Citys toimunud olümpiamängud olid esimesed ja seni ka viimased mängud, kus võisteldi kõrgmäestiku tingimustes. Erakordsed olud andsid ka erakordseid tulemusi, kirjutab Tiit Lääne.

Gripi vastu saab vaktsineerides ja regulaarselt käsi pestes

Viimastel aastatel on gripisurmade ning raskete haigusjuhtude arv Eestis märgatavalt kasvanud, kuid endiselt peetakse grippi kergeks viirushaiguseks ning vaktsineerimise tase püsib madalal.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.