Läänemaalt kandideerib aasta maaraamatukoguhoidjaks Hilje Liiv

Üleriigilised raamatukogupäevad 2018, mille raames tunnustatakse raamatukoguhoidjaid, saab piduliku lõpetuse 30. oktoobril Kehtnas maaraamatukoguhoidja päevaga.

Hilje Liiv seisab vasakul. F: Kersti Brant

Auhinna “Aasta maaraamatukoguhoidja” eesmärk on väärtustada ja tunnustada aasta töötulemuste põhjal maaraamatukoguhoidjat kutsetöös oma raamatukogus ja paikkonna elu edendamisel või Eesti raamatukogunduses.

Tänavune maaraamatukoguhoidja Läänemaa nominent on Uuemõisa raamatukogus tehtu põhjal Hilje Liiv. Ka oli Uuemõisa raamatukogu ANDRAS-e tiitli Läänemaa aasta õpitegu 2018 nominent, seda täiskasvanute õpet toetava tegevuse eest.

Maaraamatukoguhoidjatest kandidaate tutvustatakse ERÜ XVIII maaraamatukoguhoidja päeval Kehtnas ja tiitli saaja kuulutatakse välja ERÜ pidulikul aastakoosolekul rahvusraamatukogus.

Hilje Liiv muutis tööl oldud ühe aastaga Uuemõisa raamatukogu kogukonnale ja samas majas töötava Haapsalu kutsehariduskeskuse õpilaskonnale vajalikuks, hubaseks, õppetööd ja “õnneliku kodaniku” toetamise kohaks. Hilje eestvedamisel ja koostöös Ridala vallaga paigaldati raamatukogusse suunavad-kutsuvad viidad ja kaasajastati valgustus. Uuemõisa raamatukogu on avatud kaks päeva nädalas kella kaheksani õhtul, mis on ka teiste omavalitsuste inimeste tunnustamist-kasutamist leidnud. Raamatukogu, sealsete võimaluste ja ka ettevõtmiste paremaks tutvustamiseks avati lehekülg Facebookis.

Hilje korraldas elukestvat õpet toetava ürituste sarja ja näitused koostöös Haapsalu kutsehariduskeskusega. Käsitööesemete näitust kasutati jooksvalt kooli õppetöös, mis tõi raamatukokku täiskasvanud õppijaid üle vabariigi, samas oli näitust põnev vaadata kohalikel elanikel. Hilje organiseeris valla raamatukokku nutiseadmete koolituse, prantsuse keele näidistunni, neli reisikogemuste õhtut, TÕN-i raames “Rütmipillide õpitoa”.

Meeldejäävaks õhtuks kujunes Puise koduloolise raamatu esitlus ja Ridala valla 18 mälumänguvõistkonna võõrustamine.

Hilje südameasjaks sai ka töö laste ja noortega. Tema algatusel hakkas toimima iseteenindus kutsekoolis õppivatele noortele ajal, mil rahvaraamatukogu oli suletud. Iseteenindus osutus väga populaarseks, tuli kasutada järelkomplekteerimist ja RVL-i. Ümbruskonna lastele (osalesid ka vanemad ja vanaemad) korraldati meisterdamisi, nende töödest näitusi. Hilje eestvedamisel osales Uuemõisa raamatukogu projektis “Noor, too kunst raamatukokku”. Eesti lastefilmide ühisvaatamiseks muretseti suur televiisor.

Ja seda kõike pooleteist aastaga! Pluss loomulikult laenutamine, fondi kaasajastamine, järelkomplekteerimine ja aegunu mahakandmine, raamatunäitused ja ümbruskonna laste “lastehoid”.

Hiljel endal on suureks kasvatatud viis last, nüüd tuleb juba vanaemana suuremas koguses jäätist varuda ja lastelastega koduaias jalkat taguda. Mingil kummalisel moel jätkub tal veel jõudu kodu ja suvekodu ehitada.

Kolleegid tunnustavad Hilje Liivi erialast tööd (sh teiste maaraamatukogude nõustamine), arenemis- ja õpitahet, ka füüsilist töökust ja transpordialast abivalmidust. Raamatukogu kasutajate tagasiside: väga tubli ja vastutulelik inimene; korraldab huvitavaid üritusi, ootan uue hooaja reisimuljete õhtuid ja nutiseadmete koolitust oli mul hädasti vaja; kui vajan mõnd raamatut, isegi üsna vana, siis selle ta ka Uuemõisa toob.

Jaksu ja jõudu, Hilje. Õnnitlema!

Kersti Brant
Lääne maakonna keskraamatukogu pearaamatukoguhoidja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.