Reklaamtekst: 7 asja, mida teha ootamatu lotovõidu korral

Reklaamtekst: Paljud meist unistavad sellest, kuidas ühel päeval täituvad Bingo Loto täismängus kõik ruudud või kiirloterii piletilt saab välja kraabitud suur jackpot. Selle unelma täitumine ei pruugi küll tunduda eriti reaalne, kuid mis siis, kui see peaks aga juhtuma? Kui palju oled sa mõelnud sellele, kuidas käituksid või mida teeksid ootamatu võidu korral?

Ehkki see stsenaarium tundub ebareaalne, ei ole see võimatu – sajad eestlased on õnnemängudes võitnud elumuutvaid summasid. Õnnemängukorraldajate võrdlusportaal CasinoShark jagab alljärgnevalt seitset nõuannet, mida võiks järgida igaüks, kellele on suurejooneline võit sülle kukkunud.

1. Hoia uudis enda teada

Esimene asjana pärast suurvõidu saamist võib küll olla soov suure rõõmuga teada anda kõigile oma tuttavatele heast uudisest, kuid võidu korral tuleks käituda hoopis vastupidiselt – sellist uudist tasuks enda teada hoida.

Miks? Põhjus on väga lihtne: Eesti on väga väike ning nii pea, kui oled kuulutanud uudist oma võidu kohta, võivad välja ilmuda nö “sõbrad”, kes muidu sinust pikka aega välja ei ole teinud, lootusega pisut sinu heast õnnest kasu lõigata. Mis veelgi enam, suured summad meelitavad ligi ka murdvargaid, kes võivad koju tungida lootuses leida lotovõitja kodust midagi väärtuslikku.

2. Ära lase amatööril oma raha hallata

Kui sulle potsatas sülle ootamatu rahasumma, on viimane asi, mida sa tegema peaksid, selle rahasumma vale käsitlemine. Selle ülesande jaoks on olemas professionaalsed raamatupidajad, kes aitavad hallata eelarvet ning hoiavad rahaasjadel silma peal. Ära arva, et raamatupidaja palkamine on liialdus – kui sinu raha haldab professionaalne inimene, ei pea kartma, et suurvõit sõrmede vahel lihtsalt ära sulab tühja-tähja peale.

3. Ära hakka laristama

Suur jackpotivõit võib küll olla tore, kuid see ei asenda sissetulekut, seega ei tasuks jalgu seinale visata ja oma tööd unarusse jätta. Ehkki lotovõit võib aidata rahaasju korda ajada, on parim variant siiski teha edasi igapäevast tööd ning elada sama eelarvega, mis enne lotovõitugi.

4. Pane prioriteedid paika

Lotovõidu saamisel võib tekkida ahvatlus kulutada raha uue auto, kodu või luksuslike kingituste peale. Hoia aga oma ostlemissoove kontrolli all. Kui hallata võidetud raha korralikult, võib see kaasa tuua rahalise vabaduse ning murevaba elu pikaks ajaks, kuid kui kulutada raha kiirelt ära, ei ole rõõmu eriti kauaks.

Esimese sammuna tuleks tasuda oma võlgnevused ning seejärel mõelda, kuidas raha hoiustada ja investeerida – seda tuleks mõistagi teha asjatundja nõuannete abil.

5. Ära jaga raha laiali

Isegi, kui sa ei levita uudist kõikidele sõpradele ja tuttavatele, võib lotovõit tekitada probleeme isegi peresiseselt, kuna pereliikmed võivad kippuda head õnne ära kasutama, küsides muudkui rahasummasid.

Selle asemel, et heldelt raha laiali jagada, tuleks aga säilitada karmi kätt. Pane esmalt paika prioriteedid – nagu võlgade tasumine ja raha investeerimine – ning ära jaga raha lihtsalt laiali.

6. Ära tee suuri elustiilimuutuseid

Kui võidad suure summa, võib tekkida soov ka muuta elustiili dramaatiliselt – võib olla soovid näiteks kolida suurde majja, selle asemel, et elada üürikorteris. Paraku võib selline otsus teha aga kuhjaga halba ning võib viia olukorrani, kus elad üle oma võimete. Ära kasuta võidusummat selleks, et oma elu täiesti ümber kujundada, vaid paranda lihtsalt praegust olukorda.

7. Pea meeles, et raha eest ei saa osta õnne

Ükskõik, kas sinust saab lotovõidu järel miljonär või võidad paarsada tuhat eurot, pea meeles, et parimad asjad elus on tasuta. Võidetud summa võib küll parandada elujärge, kuid see ei asenda mitte kunagi armastust ega sõprust. Hoia oma lähedasi, ära mine uhkeks ega ahneks ning ära hakka elama laristavalt. Jää tagasihoidlikuks ja mõistlikuks – nii aitab lotovõit sind veel pikka aega!

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.