ALGAB 25. JALGPALLITALV: Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi noored on mänginud 353 mängu

2018. aasta jalgpallimängud õuetingimustes on mängitud. Turniirid, laagrid, sõpruskohtumised välistingimustes on selleks aastaks peetud. Paremad on selgunud enamikus Eesti noorte meistrivõistluste liigades. Noorteklubidel on kokkuvõtete tegemise ja sisetingimustesse kolimise aeg.

Oma 25 jalgpallitalvele läheb vastu ka Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi. Väike maaklubi, mis 1994. aasta sügisel kümne lapsega Virtsus treeninguid alustas, on aasta-aastalt oma tegemisi kasvatanud.

Viimased 11 aastat korraldatakse lastele hooaja lõpupidu. Kõik saavad treener Jaanus Getreult käepigistuse ja meene. F: Jaanus Getreu

18 hooaega, 31 võistkonda ja 353 mängu

Lõuna-Läänemaa JK alustas Eesti noorte meistrivõistlustel mängimist 1999. aastal. Esimesel meistrivõistluste aastal võttis riigi esivõistlustest osa klubi 12-aastaste poiste võistkond. Klubi noored teenisid debüütaastal seitse võitu, ühe viigi ja kolm kaotust. D1 vanusegrupis saavutati oma tsoonis korralik 3. koht.

Ajalugu kordus 19 aastat hiljem – 2018. aastal, kui 12-aastased poisid samuti oma alagrupis taas 3. kohaga lõpetasid.

Tänavuse aasta saldo oli kümme võitu, üks viik ja viis kaotust. Vahepealsetesse meistrivõistluste aastatesse on mahtunud ka Eesti meistrivõistluste medalivõit. Sellega said hakkama klubi B-klassi tüdrukud, kes võitsid pronksmedalid 2009. aastal.

Lisaks on tütarlastele kuulunud Eesti esivõistlustel veel neli kohta esikuuikus. Poiste parimaks saavutuseks on olnud C-klassi 2005. aastal saavutatud tsoonivõit ja B-klassi 9. koht 2006. aasta meistrivõitslustel. Alagruppide ja II liigas saavutatud esikolmikukohti on 18 meistrivõistluste aasta jooksul klubisse toodud mitu.

Kõige tähtsaim on aga see, et klubi on nende aastate jooksul haaranud lapsi kõigist kodupiirkonna koolidest. Samuti on asjakohane olnud klubi nimi – Lõuna-Läänemaa JK. See just seda tähendabki, et kodupiirkonna koolis käiv laps on saanud kodupiirkonna klubi esindada.

Nii on aastate jooksul koduklubi Eesti meistrivõistlustel esindanud Lihula gümnaasiumi, Virtsu põhikooli, Kasari põhikooli, Vatla põhi/algkooli, Metsküla algkooli, Kõmsi algkooli noored jalgpallurid. Lisaks on klubi esindanud sportlased Martna põhikoolist, Risti põhikoolist, Taebla gümnaasiumist.

Kokku on Eesti noorte meistrivõistlustel osaletud 18 hooajal. Neist on osa saanud 31 võistkonda ligi 700 lapsega. Mängitud mängudega aga tõusis arv selle hooajaga kolme ja poolesajani. 2018. aasta hooaja lõpuks on Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubil ette näidata 353 mängu Eesti noorte meistrivõistlustel. Kindlasti on see väikese maaklubi jaoks uhke number.

Nüüd oma 25. jalgpallitalvele vastu minnes on klubis treenivate laste arv viimase viie aasta suurim. Jalgpalli harrastab hetkel 70 noort vutisõpra, kellest 15 on tüdrukud.

Hooaja lõpetab laste austamisõhtu

Viimasel kümnel aastal on klubi lõpetanud hooaja piduliku vastuvõtuga. Hooaja austamisõhtule on alati oodatud klubis treenivad jalgpallurid ja viimastel aastatel ka klubi juures treenivad kergejõustiklased. Samuti lapsevanemad ja klubi toetajad ning muidu klubile head soovivad sõbrad.

Südamlikul hooaja lõpupeol autasustatakse kõiki kutsutuid, maitstakse torti ja tuntakse üksteisest rõõmu. Alati on lapsi tervitama tulnud ka mõni tuntud jalgpallur. Nii on näiteks meiega rõõmu jaganud Alo Bärengrub, Kristen Viikmäe, Priit Mäeorg jt. Just sellise peoga võetakse 2018. aasta sporditegemised kokku 16. novembril.

Jaanus Getreu
Lõuna-Läänemaa JK treener alates 1994

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.