Haapsalu lasteaed Tõruke tähistas 50. sünnipäeva

Haapsalu lasteaed Tõruke tähistas oktoobris 50. sünnipäeva. Ettevalmistused peoks algasid juba 2017/2018 õppeaastal. Kui lasteaeda on koondunud hulk loovaid ja pühendunud inimesi, võib sellest peost juba palju loota.

Meie eesmärgiks sai pakkuda nädala jooksul põnevaid tegevusi ja üritusi kõigile, kes lasteaiaeluga kuidagi seotud on: lapsed, pered, endised ja praegused töötajad, vilistlased ning koostööpartnerid. Sellest mõttest ennast kanda lastes oli meie pidu just nii tore ja lõbus, nagu olema pidi.

Ühisel jõul ja nõul sai maja iga nurk kaunistatud ning koridoridesse üles seatud näitused, mis pakkusid kõigile külalistele põnevust ja äratundmisrõõmu. Lisaks fotonäitusele olid õpetajad ära trükkinud ja välja pannud laste naljakaid ütlemisi läbi aegade. Kevadeks valmib naljadest koostöös lastevanematega raamat.

Lasteaiast võis kõikjalt leida tammetõru sümboolikat ja rahvuslikke motiive. Koridoriakendel oli kümneid rahvariietes nukke, mis rändasid meie juurde Soomest endise õpetaja Tiina juurest. Silmailu pakkus triibusall, mis valmis Eestimaa 100. sünnipäevaks ja oli üle 100 meetri pikk.

F: Tõrukese lasteaed

Juubelinädalat alustasime piduliku kontserdiga lasteaia saalis, kus esinesid kõik rühmad. Üheskoos lauldi ja loeti luuletusi. Üllatuseks lastele oli loomakostüümides õpetajate tants „Tita tots“. Pidupäevalt ei puudunud ka kingitused. Lasteaed sai endale oma lipu, mille saab nüüd tähtpäevadel lehvima panna.

Õpetaja Madli juhendamisel valmis Tõrupõnni rühma lastel multifilm pealkirjaga: „Tõrukese seiklused lasteaias“. Piduliku kontserdi lõppedes mindi üheskoos õue, et triibusall ümber maja lahti rullida ja sünnipäevalaul laulda.

Teisipäeval tuli lastega lustima Pipi koos oma sõbra Nilssoniga. Lasteteater Rõõmulill korraldas vahva sünnipäevapeo, kus lauldi, mängiti ja löödi tantsu. Pidu lõppes ühise jäätisesöömisega saalis.

Kolmapäev oli külalistele. Alates kella 9-st oli avatud uste päev, kuhu olid oodatud kõik endised töötajad ja kasvandikud ning tulevased vilistlased. Hommikupoolikul käis majast läbi ligi 20 inimest. Igaühel oli kaasas oma lugu ja soe mälestuskild meie lasteaiast. Külalistele tehti ringkäik majas ja anti võimalus uudistada üles seatud näituseid.

Õhtul oli maja siginat ja saginat täis, sest toimus perepäev. Igas rühmas oli üles seatud üks sünnipäeva teemaline tegevuskeskus, mis oli jõukohane igale vanustele. Rohutirtsu rühmas sai laulda sünnipäevalaulu ja mängida kehapilli. Lepatriinu rühmas mängiti laulumänge. Sajajalgse rühmas pandi proovile teadmised lasteaia kohta. Sõnadest sai kokku panna lasteaia moto ja värvida meie logo. Mesimummi rühmas sai katsetada robootikat Bee-Bot robotitega. Tõrupõnni rühm pani kõiki proovile osavuse ja lustaka mänguga. Liblika rühmas sai meisterdada. Pidu lõppes lasteaia multifilmi esilinastusega ja ühise tordi söömisega.

F: Tõrukese lasteaed

Neljapäev oli eriline, sest õhtusele pidulikule kontserdile olid kutsutud kõik lasteaiaelus tähtsust rolli mängivad inimesed. Kokku saadeti laiali 50 kutset. Kutsutute hulgas olid endised direktorid, töötajad, koostööpartnerid, lasteaiaelu edendajad, kohaliku omavalitsuse esindajad ja kõik seitsme kohaliku lasteaia esindajad.

Juubelil esinesid Liblika ja Tõrupõnni rühma lapsed, kes võitsid oma siira ja julge esinemisega külaliste südamed. Peokava oli üles ehitatud Eesti vanasõnadele, mida ilmekalt täiendasid laste naljakad ütlused läbi aja. Peeti meeles ja tänati pikaaegseid töötajaid, kellele jagati tänukirju ja kingiti lilli. Iga külaline sai meeneks tammetõru võtmehoidja ja lasteaia logoga helkuri. Tänu sponsorite toele õnnestus meil korraldada aastatele vääriline ja meeldejääv sünnipäev.

Täname meie sponsoreid, kelleks olid Coop Haapsalu, lillepood Flamingo, Linnamäe Lihatööstus, Rannarootsi Lihatööstus, Nevi reklaamtrükk, Haapsalu Trükikoda, Selver ja fotograaf Silver Raidla.

Haapsalu lasteaed Tõruke ja Põltsamaa lasteaed Tõrukese esindajad.

Reedel ootasime endale külla Tõrukese lasteaedasid üle Eestimaa. Kokku on Tõrukese nime kandvaid maju Eestis koos meiega kaheksa. Kahjuks üritus kokkutulekuna ei õnnestunud, kuna eri põhjustel ei saanud lasteaiad meie juurde sõita. Küll aga on tunnustamist väärt meie hea sõber Põltsamaa lasteaed Tõruke. Aitäh, et te tulite! See oli meie juubelinädalale väärikas lõpp – hetk koos mõelda, rääkida ja unistada!

Merily Loderaud
Haapsalu lasteaed Tõruke õppealajuhataja

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.