Lihulas peeti sisekergejõustiku talvehooaja avavõistlust

Kui 14. oktoobril tõmbasid Paatsalus peetud heitevõistlusega Lõuna-Läänemaa noored kergejõustiklased joone alla välishooajale, siis täpselt kuu hiljem, 14.novembril alustati Lihulas viis kuud kestvat sisekergejõustiku hooaega.

Lihula spordihoonesse kogunes esimesele sisevõistlusele lapsi kõigist selle piirkonna neljast koolist. Kokku oli võistlemas 40 noort Lihula, Virtsu, Kõmsi ja Metsküla koolidest. Lisaks pakkusid meie koolide lastele konkurentsi Kreeka ja Itaalia lapsed, kes Erasmus+ projekti raames Lihulas viibivad.

Noorema vanusgrupi sportlased. F: Kadri Jaakson

Noored sportlased võistlesid viies vanuseklassis, mõõtu võeti paigalt kaugushüppes, paigalt kolmikhüppes ja topispalliviskes. Kõige rohkem oli osalejaid 9-10-aastaste hulgas, kus võistlema tuli 17 tüdrukut-poissi.

Kõige nooremate, 7-8-aastaste spordilaste konkurentsis oli kõige tublim tüdruk Lihula gümnaasiumi õpilane Radele Kanter. Temale kolm esikohta, tulemused vastavalt 1.75, 5.01, 7.00

Poistest sai kaks alavõitu Kõmsi algkooli poiss Sten-Andre Kukispuu. Paigalt kaugust hüppas ta 1.81 ja 2 kg topispalli viskas 8.20. Paigalt kolmikhüppes oli tublim Henry Kurnim Lihula gümnaasiumist tulemusega 4.53.

Suurima osavõtjaskonnaga 9-10-aastastel oli igal alal ka konkurents tihedam. Näiteks tüdrukute paigalt kaugushüppes võitlesid pronksmedali eest võrdse tulemuse 1.56-ga kolm tüdrukut. Alles paremuselt kolmandad katsed andsid medali Kirsi Kunzile.

Tüdrukutest võitis kaks kuldmedalit Kertu Kesküla Virtsu koolist. Paigalt kaugushüppes oli võidutulemus 1.88 ja topispalliviskus (2 kg) üheksa meetrit. Kolme sammuga kohapealt suutis kaugemale hüpata aga Lihula gümnaasiumi õpilane Viktoria Kepp, tulemuseks 5.10.

Sama vanade poiste arvestuses ei jätnud Joosep Mihkelmaa teistele sõnaõigust. Kolm alavõitu tulid numbritega 1.93, 5.40 ja 9.20.

Tubli oli ka Eenok Arpiainen, kes võitis mõlemas hüppeliigis medali. Mõlemad poisid õpivad Lihula gümnaasiumis.

11-12-aastaste poiste hulgas sai Metsküla algkooli poiss Simo Linno kolm esikohta. Hüpetes olid tulemused 1.54 ja 4.70 ning 2 kg topispalli suutis ta visata 5.90.

Kui poistest läks kolm esikohta Metsküla kooli, siis tüdrukutest Virtsu kooli. Maryan Mikiveer võitis hüpped väga heade tulemustega 2.07 ja 6.09 ning 2 kg topispalliga tuli tulemuseks 10.70.

Võitja järel sai kolm hõbemedalit Lihula gümnaasiumi tüdruk Helena Klimpuš, tulemused vastavalt 1.95, 5.43, 8.30. Selles vanusegrupis teenis medalivõidu ka Christine Domanou Kreekast. Temale tõi pronksise autasu paigalt kolmikhüppe tulemus 5.35.

13-14-aastaste noorsportlaste võistluses oli mitmeid väga häid tulemusi. Hüpetes sai kaks kõrgemat kohta Keitlin Suur Virtsu koolist. Paigalt kaugushüppes tuli nii hea hüpe kui 2.25. Paigalt kolmikhüppes andis esikoha tulemus 6.00.

Tubli oli ka Lihula gümnaasiumi õpilane Kerlin Rüütel, kes sai paigalt kaugushüppes kirja 2.11. Topispalli, mille raskuseks 3 kg, viskas kõige kaugemale Lihula tüdruk Eliise Kolõtšev – 8.90.

Poistest pidasid selles vanusegrupis duelli Lihula poisid Ken-Indrek Klimpuš ja Paul Lomp. Paul oli parim hüpetes, paigalt kaugushüppes näiteks väga tubli 2.14. 3 kg topispalli suutis aga Ken-Indrek visata kaugemale – 9.60.

15-16-aastaste neidude võistluses oli kolme alavõiduga parim Ly-May Raudkivi Virtsu koolist. Parim tulemus talle topispalliviskes, kui 3 kg heitevahendiga tuli 7.30.

Peatselt on selle piirkonna noori ees ootamas TV10 olümpiastardi avavõistlus Pärnu kergejõustikuhallis.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.