Sihtasutus Kiusamisvaba Kool tutvustab Haapsalus kiusuennetusprogrammi

Sihtasutus Kiusamisvaba Kool viib 28. novembril Haapsalus läbi KiVa kiusuennetusprogrammi tutvustusürituse, kuhu on oodatud kõik kooliperede liikmed ja haridusametnikud, kes sooviksid programmist rohkem teada.

Üritustel saab vastused järgmistele ja teistelegi, sh osalejate endi poolt esitatud küsimustele:

• Mis on ja mis ei ole kiusamine – mida teadus ütleb?
• Millised on kiusamise vähendamise võimalused ja praktikad maailma ja Eesti koolides?
• Miks ja kuidas KiVa programm töötab?

SA Kiusamisvaba Kooli tegevjuhi Triin Toomesaare sõnul loodetakse KiVa programmi avalikuma tutvustamise kaudu leida juurde neid teadlikke ja motiveeritud kooliperesid, kes programmi kasutusele võtta sooviksid.

“Hetkel rakendab KiVa programmi Eestis kokku 70 kooli ja õppekohta, mis teeb väga ümmarguselt vaid 15% Eesti koolidest, kuid kiusuennetusega süsteemselt ning teadus- ja tõenduspõhiselt tegelevate koolide arv peaks olema palju suurem,” täpsustas ta. “Ennetus- ja sekkumistööga alustamine jääb tihti just selle taha, et pole jõutud enda jaoks läbi mõelda, kuidas just tõhus kiusamise vähendamine välja peaks nägema ning millised on kooliperede jaoks kõige mõjusamad tööriistad.”

Tutvustusüritused toimuvad 28. novembril kell 13-15 Haapsalu linna algkoolis (Ehte 14) ja päev varem ka kell 14-16 ka Tallinnas Õpetajate Majas (Raekoja plats 14). Tallinnas viib üritust läbi sihtasutuse tegevjuht Triin Toomesaar ja Haapsalus koolitusjuht ja uuringukoordinaator Kristiina Treial. Mõlemad läbiviijad on ka Turu Ülikoolis sertifitseeritud KiVa koolitajad.

Osalemiseks palume registreerida läbi veebivormi, mis asub siin.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.