TÄNA MAALEHES: Jüri Aarma käis hullumajas, kotkas hirmutab maaperet, Eesti firma plaanib pakiautomaati igasse metsatallu

Maapere ei julge last hiiglasliku kotka pärast üksi õue lasta, kirjutab tänane Maaleht. Zerna ökotalu pere Põlvamaal Räpina vallas Võukülas on hirmul merikotka pärast, kes nende koduõuel peremehetseb ning ka suurema saagiga jõudu proovib. Suve lõpus viis ta õuelt ära koguni suure kalkuni, mis oli sama raske kui laps.

Jüri Aarma käis hullumajas

Paldiski maanteel asuva tähendusrikka – 115 aasta vanuse – asutuse külastamise eel sai Jüri Aarma poolmuigelisi soovitusi nagu “vaata et sind ikka tulema ka lastaks” ja “tervita kõiki tuttavaid!” või “kui sisse jääd, katsu Sokratese ja Napoleoniga ühte palatisse saada”.

Eesti firma plaanib pakiautomaati igasse metsatallu

See, mis praegu tundub veel ulme, on peagi tegelikkus – postkastid asendatakse lähiaastatel koduste pakiautomaatidega ja internetist kauba ostmine muutub veelgi mugavamaks. Viljandi ettevõttel Cleveronil on plaan viia pakiautomaadid kodudesse.

Kuidas Eesti otsus vallandas NSV Liidu lagunemise

1988. aasta sündmustes osaleja, endine riigikohtunik Tõnu Anton ütleb, et Toompeal 30 aasta eest vastu võetud suveräänsusdeklaratsiooni valmistati ette aruka ettevaatlikkusega, kuid täie mõistmisega, millised on riskid ja kui prognoosimatu on Moskva reaktsioon. Tema hinnangul vallandasid 16. novembril tehtud otsused Nõukogude Liidu lagunemise.

Indrek Neivelt: kui Eestis oleks parlamendi ülemkoda, siis Tõnis Mägi peaks sinna kuuluma

“Kokkusaamised on kusagil kirjas. On sisemine kompassinõel, mis sind suunab. Kas siis õigele või ka valele teele…” on öelnud Tõnis Mägi, kel pühapäeval, 18. novembril täitub 70. eluaasta. Margus Mikomägi räägib Maalehes inimestega, kellega Tõnis Mägi on kokku saanud.

Miljarditehase investor: varem või hiljem selline tehas Eestisse tuleb

Kuna vabariigi valitsus lõpetas puidurafineerimistehase eriplaneeringu, otsustas Est-For Invest tehase rajamise plaanid paremaid aegu ootama panna. See ei tähenda, et mõttel üldse kriips peal oleks.

Toila vald soovib Oru lossi üles ehitada ja presidendile residentsiks pakkuda

Konstantin Pätsi ausamba rajamine ja pargi talveaia taastamine saavad esmasteks sammudeks teel, et Toila valla eestvõttel täituks 70 aasta pikkune unistus Oru lossi taassünnist.

Inimeste vedamiseks on vaja autot, mitte uut logistikakeskust

Ministeeriumi plaan sotsiaaltransporti vajavad inimesed kokku koguda ja viia korraga näiteks Tartusse arsti juurde, pole reaalne, leiavad pilootprojektis osalevad Viljandi maakonna omavalitsused.

Loomakasvatuses valitseb antibiootikumide nõiaring

Antibiootikumid lükkavad kasutaja suletud ringi: haigele loomale on vaja õiget rohtu, need selguvad pärast laboriuuringut, ent selleks ajaks võib loom juba surnud olla. Nii võetakse riiulilt tuntud laiatoimelised ravimid, aga need ei mõju.

Eesti kana lendab peagi hiinlase toidulauale

Eelmisel nädalal all­kirjastati Hiina ja Eesti vahel linnulihaprotokoll, mis loob eelkõige HKScan Estoniale võimaluse hakata Hiinasse linnuliha eksportima.

Nägemist saab teravamaks timmida silmade jõusaalis

Nägemisteraapia aitab muuta vaatamise palju kergemaks. See treenib silmalihaseid, et ajul oleks jõudu neid liigutada.

Pikemalt loe Maalehest

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.