Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi tänas lapsi ja toetajaid

Lihula gümnaasiumi söögisaalis toimus juba 11. aastat suur jalgpallipidu. Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi hooaja tänupeole oli tulnud 120 külalist. Noored sportlased koos vanematega, klubi toetajad ja lihtsalt noorteklubile head soovivad sõbrad.

Mitte kunagi varem ei ole hooaja lõpupeost osa saanud nii palju inimesi. See kõik näitab seda, et sport meie laste hulgas on populaarne, uusi lapsi on treeningutele palju lisandunud ning koduklubi ja laste vaheline koostöö on väga hea. Ka statistika näitab, et viimase viie aasta suurim laste arv klubis on just käesoleval hetkel.

Avakõnes toonitas klubijuht ja treener Jaanus Getreu laste tähtsust. Seda, et väikesele maaklubile on iga laps väga oluline. Kiitis laste tahet sportida ja spordist rõõmu tunda.

Hetkel on Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi mitmes mõttes kahes osas. Klubis on selgelt jalgpalli tegevuses kaks joont. Sõbralikult kõrvuti jooksevad laste lust ja rõõm, mida klubi pakub väikestele spordilastele. Teise pooles tuleb aga mängimine tulemuse peale, osalemine Eesti noorte meistrivõistlustel ja turniiridel.

Klubi on alati läbi oma 25 tegevusaasta lähtunud seesugusest filosoofiast: millal lõpeb lust, rõõm ja lapsepõlv ja millal pannakse laps kogema n-ö stressi ehk mängima näiteks riigi meistrivõistlustel. Arvan, et see tasakaal on säilitanud klubi positiivsed tegemised aastakümnete jooksul.

Teine osa, mis on klubis viimasel kolmel aastal esile kerkinud, on kergejõustikutreeningute süsteemne läbiviimine. Seega käivad spordi kuningas ja kuninganna meie klubis rõõmsalt käsikäes.

Hooaja tänupidu algas veidi kurval noodil. Esimesena meenutati suve alguses meie hulgast lahkunud õpetaja Hillar Laost. Ehk meie suurimat poolehoidjat läbi aastate. Tänukiri aastatepikkuse toetuse eest ulatati Hillar Laose lesele Eve Laosele.

U13 tiim treeneriga. F: Olev Mihkelmaa

Lastest astusid esimestena rahva ette poiste U13 võistkonna jalgpallurid. Suure aplausi sai iga selle võistkonna mängija. Eesti noorte meistrivõistluste U13 VIII alagrupi 3. koht seda just eeldas.

Kuigi klubis ei toimu hetkel treeninguid tütarlastele, on säilinud naistevõistkond. Osaletakse turniiridel ja sel aastal õnnestus võita näiteks Läänemaa naiste meistritiitel. Need kenad daamid on alati tulnud võistlema ja oma klubi, kus jalgpallitreeningutega 10 aastat tagasi alustati, edukalt esindanud.

Meene ja šokolaadiga peeti meeles kõiki meie treeningutel osalevaid väikesi sportlasi. Pärjatud said ka noormeeste võistkonnad, kes juba edukalt märgi maha pannud uue kodumaakonna Pärnumaa mitme meistritiitliga.

Klubipeol on paljudel kordadel lastele esinenud tippjalgpallurid. On rõõm tõdeda, et me ei pea neid enam spetsiaalselt otsima., sest meie klubist on need nüüdseks juba ise sirgunud. Pärnu JK Vaprusega terve meistriliiga hooaja mänginud ja ka omavanuste Eesti rahvuskoondist esindanud Rocco Mõtt ja Reno Mark tulid palavaid tervitusi tooma esimesele klubile, kus nad üehksa aastat treeninud. Eraldi tänati ka Pärnu JK Vaprus tegevjuhti Karl Palatut, kelle abiga on Lõuna-Läänemaa JK ja Vapruse koostöö ülimeeldiv ja professionaalne.

Aukirjad teensid ka lapsevanemad ja kohalikud ettevõtted ning Lääneranna vallavalitsus, kes meie pisikestele sportlastele igapäevaselt mõtlevad.

Kuna klubis tegeletakse ka kergejõustikuga, siis ei unustatud ka seda. Eriti, kui on sellel alal olnud nii edukas aasta. Parima naiskergejõustiklase tiitli pälvis Trinity Õismets. Tema parimateks tulemusteks jäid Eesti noorte meistrivõistluste 5. koht 1500 meetri takistusjooksus ja 8. koht 1500 meetri jooksus. Samuti väärib märkimist 7. koht kettaheite edetabelis U16 vanusegrupis.

Noormeestest sai parima auhinna Virgo Vallik. Eesti noorte meistritiitel 1500 meetri takistusjooksus on saavutus, mida annab järele teha. Lisaks on Virgo nii 100m ,1500 m takistusjooksu kui ka 1500 m jooksu oma vanusegrupi edetabelis esikuuikus.

Maryan Mikiveer ja Eliise Kolõtšev tunnistati perspektiivikamateks noorkergejõustiklasteks.

Tänupidu sai jätku meeldivas õhkonnas kringli, küpsiste ja kommidega. Lõuna-Läänemaa JK läheb vastu oma 25. jalgpallitalvele.

Jaanus Getreu
Lõuna-Läänemaa JK Treener

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.