Läänemaa Jalgpalliklubi U13 poisid olid Pärnu-Jaagupi karikal taas esikolmikus

Läinud pühapäeval Pärnu-Jaagupi spordikeskuses peetud saaliturniiril osales juba viiendat aastat järjest Läänemaa Jalgpalliklubi 2006-2007 sündinud poiste võistkond.

Turniiri korraldab Pärnumaa Jalgpallikeskuse eestvedaja Marko Lelov, kes igapäevaselt Eesti Jalgpalli Liidu akadeemiat juhatab.

Kuuendat aastat peetaval siseturniiril võisteldi sel korral seitsmes eri vanuses. Läänemaa JK osales U9, U10, U11 ja U13 võistkondadega.

Läänemaa JK U13 võistkond ja treener. F: Elen Kuli

U13 turniiril võtsid omavahel mõõtu kuus võistkonda: Pärnu JK I, Pärnu JK II, Keila JK I, Keila JK II, Saaremaa JK Aameras ja Läänemaa JK. Nagu turniirisüsteemis tavaks, mängivad sellise osalejate arvu puhul kõik võistkonnad omavahel läbi.

Läänemaa JK esimeseks mängupartneriks olid vanad tuttavad Saaremaalt, kellega nii Eesti noorte meistrivõistlustel samas alagrupis kui ka eri turniiridel korduvalt platsil kohtutud. Kuna tegemist oli esimese saaliturniiriga ja sisetreeninguid veel vähe tehtud, pidas poisse treeniv Aavo Tomingas esimest mängu veidi rabedaks. Ei saadud turniiril kasutatud tavajalgpalli, mis kõval saalipõrandal korralikult põrkab, väga lihtsalt kontrolli alla ja söödutäpsus andis ka veidi soovida. Siiski õnnestus 1:0 võit kätte saada.

Teine mäng peeti Keila JK II-ga. Selles mängus oldi juba paremini mängus sees ning mäng võideti 3:1.

Järgmiseks vastaseks oli Pärnu JK I, kes oli oma eelmistes mängudes häid tehnilisi oskusi ja kiiret tempot näidanud. Vastane läks 1:0 juhtima, kuid Läänemaa poisid suutsid värava vastu lüüa. Siis lõid pärnakad väikese vahega kaks väravat ning kaotusseisus olles läks mäng käest ning tuli vastu võtta 1:4 kaotus.

Neljas mäng viis kokku Keila JK I võistkonnaga. Taas olid LJK poisid end kogunud ja sama skooriga, mis eelmises mängus enda kahjuks rääkis, võeti siit 4:1 võit.

LJK viimane kohtumine oli Pärnu JK II-ga. Nagu tavapäraselt, hakkas turniiri lõpuosas ka väike väsimus rolli mängima ja lihtsalt ei tulnud midagi. Läänlastel õnnestus 1:0 peale jääda ja teiste mängutulemuste valguses tundus, et on võimalik kaitsta eelmise aasta teist tulemust.

Turniiri viimases mängus Keila JK I ja Pärnu JK I vahel läksid aga seisud põnevaks, sest keilakad suutsid 3:1 võidu vormistada. Nii oli kolmel võistkonnal 12 punkti ja omavahelistes mängudega tekkis nn surnud ring. Seega tuli väravate vahet vaatama hakata. Viimane oli Läänemaa JK-l 10:6 ja Keila JK I-l 12:5 ehk siis Keila poisid olid löönud kaks väravat rohkem ja endale ühe vähem lüüa lasknud. Nii oli Pärnu JK I turniiri võitnud, Keila I teine ja Läänemaa JK sai kolmanda koha.

Kolmas koht võideldi samal turniiril välja ka kaks aastat tagasi.

Võistkonda esindasid Robi Suder, Hendrik Soome, Uku Toomas Rand, Markus Roomet, Arti Viispert, Tristan Liias, Thor Härm, Kert Markus Vare, Heinrish Püss ja Karl Kikas.

Läänemaa JK eest lõid väravaid Arti Viispert (4), Heinrich Püss (2), Markus Roomet, Robi Suder, Thor Härm.

Juba sel nädalavahetusel ootab võistkonda EJL sisehallis peetav FC Flora poolt korraldatav kunstmurul mängitav turniir. Seal mängitakse juba uue hooaja U14 reeglite järgi, kus väljakule läheb 11 mängijat.

Triin Vellemäe
Läänemaa JK

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.