Tali Cup turniirivõidud läksid Lõuna-Läänemaale ja Kohilasse

Lihulas avati saalijalgpallihooaeg detsembri alguses peetava Tali Cup turniiriga. Turniir oli aga sel korral viimaste aastate suurim. Kahes vanuseastmes tuli Lihula spordihoones platsile 160 noort jalgpallurit. Kokku osales 16 võistkonda, kaheksast Eesti jalgpalliklubist.

Mõlemas, nii 2006-2007 kui ka 2008-2010 sündinud poiste võistluses näitasid kõik võistkonnad head jalgpalli. Ilus jalgpall on 10-aastastele kindlasti lust ning soov pallimängust suurt rõõmu tunda. 12-aastastel poistel peab arsenalis olema juba üsna korralik tehnika ja platsil peab silma paistma mõtestatud mänguga.

Võitjad, Lõuna-Läänemaa JK 2006 sündinud poisid ja nende treener Jaanus Getreu. F: Maarika Maas

Sellist mängu lapsed kokku kümme tundi kestnud turniiril ka pakkusid. Veel on märkimisväärne fakt, et esikolmikusse jõudsid kahes vanusegrupis kõik eri klubid. Seega said medalid kaela kuue klubi noored jalgpallurid.

Päeva alustasid 12-aastased poisid. Kahest neljasest alagrupist pääsesid poolfinaalidesse Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi, Läänemaa Jalgpalliklubi, Saue Jalgpalliklubi ja Laagri HK/AMJK.

Alagrupikohtumised olid pingelised. Lausa nii, et ühe alagrupi kaks paremat selgitati välja alles väravatevahe arvutamisel. Poolfinaalides ja kohamängudes alles tuliseks läks.

Esimeses poolfinaalis mängisid igipõlised vastased Lõuna-Läänemaa JK ja Läänemaa JK. Kodusaal oli toeks ja napi 1:0 eduga mängisid lõunaläänlased end finaali. Teises suutis Laagri HK alistada Saue JK jalgpallurid.

Pronksimängus oli skoor kaua 1:1. Alles mängu lõpuminutitel suutis Saue JK teistkorda skoorida. Pronksised medalid seega neile.

Finaalis oli mäng pingeline, kohati isegi jõuline. Lõuna-Läänemaa JK suutis ka siin oma tahte maksma panna. Tulemusega 3:0 tuli finaalivõit ja ühtlasi kodusel turniiril esikoht.

Võitjad on: Ken-Indrek Klimpuš, Geron Noor, Timmo Kaasik, Keiro Ristikivi, Paul Lomp, Jass-Jasper Jõgi, Kevin Leemets, Kert-Kristjan Peet, Kenneth Lomp, Raikko Kanter. Turniiri resultatiivseim mängija oli Paul Lomp kaheksa väravaga.

10-aastased poisid mängisid samuti kahes alagrupis. Poolfinaalidesse pääsemiseks tuli neilgi juba alagrupifaasis kõik oma oskused mängu panna. Kõige paremini said sellega hakkama Läänemaa JK, Kohila JK Püsivus I, Kohila JK Püsivus II ja Tabasalu JK.

Esimeses poolfinaalis mängisid Kohila poisid omavahel ja I võistkond jäi kindlalt peale. Teises poolfinaalis nägi aga tõelist tulevärki. Tabasalu JK ja Läänemaa JK väikesed pallivõlurid tegid vapustava esituse. Tabasalu JK poistel õnnestus ühel korral skoorida ja sellega end finaali mängida. Läänemaa JK aga ei lasknud pead norgu ja sai pronksimängus 1:0 tulemusega jagu Kohila JK püsivus II võistkonnast.

Finaal oli väravaterohke – kohe kui skooris üks, vastas samaga teine võistkond. Lõpuks turniirivõit Kohila JK Püsivus võistkonnale.

Turniiril oli kaasa elamas väga palju lapsevanemaid ja sõpru. Lisaks saame olla tänulikud suurele hulgale klubidele, kes osalesid. Linnaklubidel leida tee väikesesse maakohta on kiitust väärt.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.