Läänemaal otsitakse 5 päkapikku

Kümnendat aastat kogub SEB Heategevusfond kokku laste jõulukingi soovid , kelle koduks on asendus- või turvakodu. Detsembrikuu jooksul aitame leida Jõulupuu projektiga head inimesed, kes annavad oma panuse, et täita laste südamesoovid. Laste jõulusoovidega saab tutvuda aadressil www.heategevusfond.ee/joulupuu.

Triin Lumi, SEB Heategevusfondi tegevjuht selgitab: “Iga jõulusoov on eriline ja selle taga on omaette lugu. Teeme lapsele parima kingituse siis, kui paneme tähele tema soove ja mõistame nende soovide taga olevaid tegelikke vajadusi. Lapsed on oma kirjades lahti mõtestanud, miks just see kink talle oluline on. Olgu sooviks kõrvaklapid, mis aitavad aeg-ajalt omaette olla või tõukeratas, mis kiirendab teed koolist trenni või äratuskell, mis aitab koolipäeval õigel ajal ärgata – igal soovil on kindel mõte ja põhjendus.”

Heal annetajal on võimalus anda oma panus “Jõulusoovide puu” projekti kaudu laste unistuste täitmiseks, valides soovide seast südamelähedane kingitus ning annetuse abil aidata täita ühe või mitme lapse kingisoov.

Läänemaa laste soovide seas on näiteks: 10-aastane Annabel igatseb Karl-Erik Taukari ja Liis Lemsalu CD-d, sest ta on nende artistide suur fänn; 12-aastane Eimari soov on autode mängurada, et igasugu vigursõite teha; 15-aastane Geits vajab seinakella jmt.

Tehtud annetuste eest soetatakse jõulusoovide nimekirjas olevad kingitused, pakitakse need vabatahtlike abiga ja saadetakse kingikotid jõululaupäevaks laste turva- ja asenduskodudesse. Iga lapse soov on isiklik ja kõikide laste kingitused komplekteeritakse individuaalselt. Kui jõulukingitus on soetatud ja päkapikud on kingituse ära pakkinud, on annetajatel võimalik jõulupuul ka vaadata, milline kingitus annetuse eest lapse kingipaki sisse on pandud.

Triin Lumi laiendab projekti eesmärki: “Jõuluõhtul kingituste saamine on paljude laste jaoks aasta kõrghetk. Kuid aastas on 12 kuud ja unistused ei lõppe jõuludega. Kõik lapsed tahavad igapäevaelust rõõmu tunda ja hobidega tegeleda aasta läbi. Kutsume inimesi tegema ka nn pika vaatega jõulukingitust püsiannetuse näol, sest järjepidev tugi on oluline – nii saame toetada asendus- ja turvakodudes elavate laste unistusi nii, nagu me toetame oma laste unistusi aasta ringi. Nii saab spordipoiss hobistipendiumi programmi toel osaleda võistlustel või spordilaagris. Noor, kes asenduskodus elades omandab haridust kutsekoolis või ülikoolis, saab vajamineva toe õppevahendite soetamiseks jmt.”

Jõulusoovide puu projekti raames koguti sel aastal taas kokku Eesti asendus- ja turvakodudes elavate laste jõulusoovid ning riputati need aadressil www.heategevusfond.ee/joulupuu paiknevale jõulupuule, et leida head inimesed, kes aitaksid laste soovid täita.

MTÜ SEB Heategevusfond

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.