Puidust klotsidel on mänguasjade maailmas oma roll

REKLAAMTEKST: Vaadates seda, kui kiiresti elu edasi kulgeb, tekib küsimus, mida minevikust endaga tulevikku kaasa võtta ja mis maha jätta. Suured kineskooptelerid ning kaasaskantavad CD-mängijad on päris kindlalt minevikku jäänud. Samamoodi ei kohta väga tihti enam ka lapsi, kes mängiksid näiteks „Uka-uka“ jooksumängu või armastaksid tammetõrudest tehtud mehikesi. Kui lastest rääkimisega jätkata, on veel üks mänguasi, mille koht kaasaegses maailmas ei ole veel päris selge.

Puidust klotsidega õpitakse läbi mängu

Puidust mänguklotsidega on mänginud nii meie vanavanemad, vanemad kui ka meie ise. Nüüd, kui mänguasjapoodides on tunduvalt laiem valik erinevaid ja arengut toetavaid mänguasju, on õigustatud küsimus, kas puidust mänguklotsidel on üldse tänapäeval kohta. Tohutult palju on ju teisi mänguasju, häält tegevaid, liigutavaid ja muul moel mängijaga suhtlevaid lelusid. Mis teeb mänguklotsid sedavõrd eriliseks?

Klotsi võtmine ja soovitud kohale sättimine võib tunduda täiesti suvalise tegevusena, ent mänguklotsidega mängimine aitab lapsel arendada oma motoorikat ja erinevate lihaste koostööd. Tugevad lihased tulevad abiks ka hilisemas elus ja kasvõi sedavõrd igapäevase ülesande juures nagu kirjutamine. Kuidas klotsi kätte võetakse? Ikka ennekõike pöidla, nimetissõrme ja keskmise sõrmega. Ja mis sõrmedel on oluline roll pliiatsi hoidmisel? Täpselt samadel.

Materjali eripära mängumaailmas

Miks aga eelistada puidust klotse? Nagu öeldud, on klotse ka teistest materjalidest. Paljud klotsid teevad häält, vilguvad ja on igas mõttes ehitud vilede ja tuledega. Kuigi nad näevad väga vinged välja ning võivad lapse jaoks kutsuvalt mõjuda, ei võimalda selliste klotside kasutamine fantaasial areneda. Kui võrrelda, siis on neid mänguasju, mis on mõeldud vaid üheks mänguideeks. Ja on „avatud mängimiseks“ mõeldud mänguasja ehk laps ise otsustab, kuidas mäng täpselt kulgeb.

Kaup24.ee ostusoovitus: mänguklotsid Woody.

Puidust klotsid on enamjaolt lihtsama kujundusega, kuid vaid tänu sellele lihtsusele saab laps ise hakata maailma ette kujutama ning fantaasia abil võib üks klots muunduda sajaks erinevaks asjaks. Ehita loss, kindlus, maja või garaaž. Ehita mänguhobustele boksipiirded, nukule voodiraam või kohviku mängimiseks kööginurk.

Lapsesõbralik, loodust hoidev ja kauakestev

Puidul on veel suuremgi roll: puit on soe, looduslik ja kehasõbralik materjal. Väiksemad lapsed, kes tutvuvadki maailmaga maitsmise teel, kipuvad paljusid mänguasju suhu pistma. Parem, kui selline mänguasi on puidust, kui millestki muust. Kui hakata võrdlema puitklotside koostisosi erinevate plastist mänguklotside koostisega, on viimaste koostisosade nimekiri hoopis pikem. Puidust mänguasjade kasutamine on parem nii lapsele kui loodusele.

Klotsid kestavad põlvest põlve

Tegu on ka kauakestva materjaliga – paljudel peredel on puidust mänguklotse põlvest põlve edasi antud. Kui aga ei leia neid mänguasjakastist, siis e-poest nagu Kaup24.ee saab ilusad ja põnevad klotsid ära tellida ning mängida jõuavad ka nooremad õed-vennad ja kauges tulevikus lapselapsedki. Kuigi puidust klotsid võivad olla kallimad, kui plastist klotsid, kestavad kvaliteetsed puitmänguasjad kordades pikemalt.

Sellele tuginedes saab öelda, et puidust mänguklotsidel on ka kaasaegses maailmas oma kindel koht. Miks mittes selle asemel, et anda lapsele kätte plastist lelu, mis teeb tema eest kõik ära, lubada tal ise mängimist avastada? Veel parem – istu koos lapsega maha ja tuleta endalegi meelde, mida kõike puidust mänguklotside abil ehitada saab.

Teiste aegumatute mänguasjade avastamiseks tasub külastada ka mänguasjamuuseume.

Tallinnas ootab külastajaid Miiamilla – https://linnamuuseum.ee/kalamaja-miiamilla/

Tartus Tartu Mänguasjamuuseum – http://www.mm.ee/et

Valiku mänguasju igaühele leiad soodsalt Kaup24 e-poest, mis saadab kauba mugavalt koju üle Eesti.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.