Selgusid Läänemaa koolispordi liidu parimad 3X3 korvpallis

Läänemaa koolispordi liidu korvpalli meistrivõistlustel on praeguseks selgunud kõik paremad koolid. Kui kõigepealt riputati medalid kaela 8.-9. ja 10.-12. klasside tüdrukutele ja poistele, siis nüüd said hea mängu eest autasud ka 4.-5. ja 6.-7. klasside õpilased.

4.-5. ja 6.-7. klasside turniiri kolm paremat võistkonda. F: Erkki Lass

Selles kahes vanuses selgitati paremad 3X3 korvpallis. Kokku osales 14 võistkonda kuuest Läänemaa koolist. Kui lüüa kokku kõik noored, kes Läänemaa koolispordi liidu selle õppeaasta meistrivõistlustel korvpalli mängisid, saame arvuks kindlasti üle 200 tüdruku-poisi.

Kõige nooremate, 4.-5. klassi poiste 3X3 võistlusel pääsesid kahest neljasest alagrupist poolfinaalidesse Noarootsi kooli, Uuemõisa lasteaed-algkooli, Haapsalu linna algkooli ja Haapsalu põhikooli I võistkonnad. Neist Noarootsi ja linna algkool olid alagrupimängud läbinud puhaste paberitega. Poolfinaalis suutis aga põhikooli I võistkond Noarootsit võita. Teisest poolfinaalist tuli neile finaalivastaseks linna algkool, kes alistas Uuemõisa algkooli.

Medalimängud olid väga põnevad. Pronksised autasud võitis 9:8 paremusega Noarootsi, kes alistas Uuemõisa kooli. Finaal oli samuti finaali vääriline. Haapsalu linna algkooli poisid olid veidi kindlamad ja tulemusega 10:8 tuli võit Haapsalu põhikooli I võistkonna üle.

1. Haapsalu linna algkool: Evert Tetto, Matthias Zimmer, Sander Jaaska, Hendrik Soome.
2. Haapsalu põhikooli I: Tom-Simion Treimann, Ken Martti Sakson, Sten Eric Sakson, Taaniel Kahar.
3. Noarootsi kool: Gregor Trave, Egert Trave, Kerdo Kärpp, Priit Laurits.

6.-7. klasside 3X3 turniiril mängis kuus võistkonda. Ka siin jaotati võistkonnad kahte alagruppi. Väga hästi oli koostatud turniirikava, kus võimalus finaali pääseda oli ka neil koolidel, kellel alagrupimängud väga hästi ei õnnestunud. Lõpuks jõudsid medalimängudele kolmest Haapsalu põhikooli võistkonnast kaks ja lisaks Oru kool ning Noarootsi kool. Kolmanda koha kohtumises olid Oru poisid kindlalt 11:0 üle Haapsalu põhikooli II võistkonnast. Koolivendade suure pronksikaotuse heastas Haapsalu põhikooli III võistkond, kes väga põneva mängu järel suutis alistad Noarootsi kooli 5:2.

Haapsalu põikooli III: Ingemar Germ, Oliver Laasik, Martin Toomsalu, Ron Moskvin
Noarootsi kool: Thor Härm, Karl Uberto Eller, Uko Oliver Eller
Oru kool: Gregor Villakov, Rammo Keelus, Rasmus Kleinberg, Rageri Keelus.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.