EKSPERT: Läänemaa turismiettevõtted saaksid end ka turunduskuludeta palju edukamalt müüa

Kuigi EASi turismiarenduskeskuse turismiinfosüsteemi eksperdi Elen Juurma sõnul on Läänemaalt tänaseks visitestonia.com portaalis esindatud üle 500 turismiobjekti, siis on hulk turismiga seotud ettevõtteid, mis pole end veel keskkonda registreerinud ja jätavad olulise turundusvõimaluse kasutamata.

Elen Juurma sõnul on maakonna turismisissetulekute suurendamiseks oluline, et võimalikult paljud piirkonna turismiteenuste pakkujad oleks külastajatele veebis hästi leitavad. “See aitab nähtavust suurendada nii konkreetsel ettevõttel endal kui muudab turistidele atraktiivsemaks maakonna tervikuna,” lisas Juurma.

“Kui mõelda vanasõnale “tasuta lõunaid pole olemas”, siis enda turundamine miljonite külastajatega seitsmekeelses portaalis seda turismiettevõtjatele siiski täna on,” tõdes Juurma. “Kui jõulupeod läbi ja talvel vähem külastajaid, on hea aeg turundus ette võtta, seda enam, et konto loomine visitestonia.com portaali on hõlbus ja läheb kiiresti,” rääkis ekspert, kelle kinnitusel saavad turismiettevõtted end keskkonda registreerida kohaliku turismiinfokeskuse abil ning andmete lisamine on tasuta, samuti võtab turismiarenduskeskus enda kanda tõlkekulud.

Uutel registreeritavatel turismiettevõtjatel, näiteks väiksematel koduköökidel, suveniiripoodidel, käsitöökodadel, matkade ja teiste elamuste korraldajatel pole kohustust end kindlasse riiklikku andmebaasi lisada ja nii on neid raske leida.

“Rohkemate klientide ja Eesti suuremate turismitulude huvides on aga oluline, et turismiettevõtjad oma ettevõtte reklaamteksti ja kutsuvad fotod visitestonia.com portaali lisaks ning neid ajakohasena hoiaks,” märkis Juurma.

Tema sõnul lisandub andmete kuvamisele palju muudki: EASi turismiarenduskeskus kasutab turismiobjektide infot, reklaamides Eestit ajakirjanduses ja sotsiaalmeedias, messidel ja koostöövõrgustikes. Ettevõtted saavad ka vaadata statistikat selle kohta, kes ja kui palju nende objekti kohta huvi tunneb, ning lasta külastajatel toodet-teenust broneerida kohe sealsamas portaalis. Samuti saavad registreerunud ettevõtted ligipääsu Visit Estonia e-akadeemiale, et oma ettevõtet eri valdkondades hinnata ja arendada.

Veebikeskkonda visitestonia.com on oma andmed lisanud juba üle 4 500 turismiettevõtte üle Eesti, kes pakuvad kokku üle 8 000 turismielamuse. Lisaks leiab keskkonnast infot sadade põnevate ürituste kohta.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.