Rohukülast ümbermaailmareisi alustanud mehe sõit katkes Kariibidel

Tänavu juulikuus Rohukülast ümbermaailmareisi alustanud Margus Saar oli sunnitud ettevõtmise tervislikel põhjustel katkestama, kuid täisvarustuses purjekaga saaks mõni teine huviline seilamist jätkata.

“Erakordne üleskutse ja üks ütlemata kurb uudis Salacialt,” teatas eile Margus Saare merereisi kajastav Facebooki-leht. “38 sadamat ja 6000-meremiili hiljem jääb Marguse selle reisi viimaseks sadamaks Martinique. Katkestamise põhjuseks on tervislik rike. Olukord on stabiilne.”

Margus Saar kirjutab veebilehel Salaciatour.com ise nii:

“Nüüd on see koht, kus pean teatama, et unistus jääb mul kahjuks sel korral täitmata! Ma oleksin võinud selle tuuri pooleli jätta ka varem, aga nüüd PEAN paraku katkestama, esmalt tervislikel põhjustel. (Kahjuks jah, mõningaid “mootori”-probleeme võib kõigil ette tulla aegajalt.)

Läbitud sai ca 6000 NM, külastasin 38 sadamat/ankruala, sai kogetud nii vett, kui vilet ja silmamaring suutis kõvasti avarduda… Eriti oleks tahtnud olla purjede all just Vaikses ookeanis, aga samas tore, et Atlandi ületuski sai ära nuusutatud. Tagantjärele tark olles, oleks pidanud palju toiminguid teisiti tegema, aga kui ei proovi, siis ei saagi teada, et mida…

Järelikult kogu see retk polnud mulle momendil määratud teistmoodi lõppema, kui ta lõppes. Kahjuks kurvalt on lõppenud teistelgi taolisi ettevõtmisi, hea, et mul seekord niigi läks. Müts maha nende eestlaste ees, kes oma pallitiirud sooritatud said või saavad!”

Rännumees selgitas, et purjeka saatus on praegu lahtine. “Võimalik on müük kohapeal või rentida Kariibimere soodsaks tšarteraluseks ehk kellelegi liikuvaks suvilaks, või kuidagi kompunnida ta Euroopasse tagasi, või leian kellegi, kes tahab pallitiiru jätkata/alustada, mis oleks muidugi kõige meeldivam variant (alus on ju vastavalt komplekteeritud ja omab kõike selleks vajalikku, isegi hulgaliselt konserveeritud toitu). Nii, et kui on keegi teab kedagi, kes teab kedagi, kes  sellest viimasest variandist huvitatud on, andke julgelt teada! Mangroovisalusse ma teda igal juhul ei jäta. Eesti registrist teda ka veel kustutama ei hakka.”

Margus Saarega saab ühendust võtta, kirjutades meiliaadressil margusaar@gmail.com.

Margus Saarest on varem pikemalt kirjutanud Postimees.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.