Tormi tõttu said päästjad Läänemaal 11 väljakutset

Lääne regioonis oli tormituulte kahjustustega seotud väljakutseid eile varahommikust kuni tänaseni kokku 39. Peamiselt tuli päästjatel eemaldada teedele kukkunud ja liiklust ohustavaid või elektriliinidele vajunud murdunud puid. Voolu all olevate puude puhul märgistasid või valvasid päästjad ohuala. Puu ning rikke kõrvaldamine jäi aga elektrikute ülesandeks.

Läänemaal oli 11 tormiga seotud väljakutset, sellest mitu Vormsi saarele.

Saaremaa: 11 tormituulte kahjustustest tingitud väljakutset (sh 1 Ruhnu).

Hiiumaa: 7 tormiga seotud väljakutset.

Pärnumaa: 4 tormiga seotud väljakutset.

Järvamaa: 3 tormiga seotud väljakutset.

Raplamaal: 3 tormiga seotud väljakutset.

Eristuvaid sündmusi:

  • Hiiumaal Kärdla linnas Kalamaja tänaval kukkus kella 12.22 ajal murdunud puu kuuri ja veidi ka maja peale. Päästjad veendusid, et poleks ohtu inimeste elule ja tervisele. Puu eemaldamise korraldamine jäi majaomaniku ülesandeks.
  • Hiiumaalt Kärdla linnast Liiva tänavalt teatati pealelõunal, et ehitusjärgus maja küljes on lahtine plekitükk, mis võib alla kukkudes kellelegi viga teha. Majaomanikuga ei õnnestunud ühendust saada ja nii tuli päästjatel endil ohtlik plekk eemaldada.

Muud operatiivsündmused

Pärnumaa

3. jaanuaril kella 6.01 ajal andis automaatne tulekahjusignalisatsioon tulekahjust Pärnu linnas Savi tänaval asuva ettevõtte AS Preab tootmishoones. Päästjad selgitasid, et süttinud oli tõstuk, kuid töötajad olid selle hoonest juba välja viinud ja ise kustutanud.

Hiiumaa

2. jaanuaril kella 10.29 ajal põles Hiiumaa vallas Harju külas elumaja korstnas tahm. Päästjad eemaldasid hõõguva tahma korstnajalast ning põleng sumbus. Päästjad tuletavad meelde, et kütteseadmeid tuleb puhastada ja hooldada piisava tihedusega, et oleks välditud hoonele tuleohtu põhjustavad ja kütteseadet kahjustavad tahmapõlengud. Kohustuslik on kütteseadmeid puhastada vähemalt kord aastas. Eramajas peab selle töö ära tegema vähemalt kord viie aasta jooksul kutseline korstnapühkija. Kui vahepealsel ajal korstnapühkijat ei kutsuta, tuleb hooldustöö ise ära teha. Oma töö tõenduseks väljastab korstnapühkija kirjaliku akti.

Saaremaa

2. jaanuaril kella 20.09 ajal põles Saaremaa vallas Silla külas puhastamata kütteseadme soojamüüris tahm. Päästjad tagasid hoone tuleohutuse ning õnneks tuli lõõridest välja ei levinud.

Kella 21.06 ajal teatati, et Kihelkonna alevikus paistab elumaja korstnast leeke. Päästjate saabudes oli näha tahmapõlengu tõttu korstnast välja lendavaid sädemeid. Pliidialune tehti puudest tühjaks ning maja ohustav tahmapõleng kustutati pulberkustutiga.

Kella 22.49 ajal põles Saaremaa vallas Valjala alevikus kortermaja korstnas tahm. Puud eemaldati koldest ning õnneks sumbus tulekahju ise ja lõõridest välja ei levinud. Ruumid tuulutati.

Päästjad tuletavad meelde, et kütteseadmeid tuleb puhastada ja hooldada piisava tihedusega, et oleks välditud hoonele tuleohtu põhjustavad ja kütteseadet kahjustavad tahmapõlengud. Kohustuslik on kütteseadmeid puhastada vähemalt kord aastas. Eramajas peab selle töö ära tegema vähemalt kord viie aasta jooksul kutseline korstnapühkija. Kui vahepealsel ajal korstnapühkijat ei kutsuta, tuleb hooldustöö ise ära teha. Kortermajas võib kütteseadmete hooldada igal aastal ainult kutseline korstnapühkija. Oma töö tõenduseks väljastab korstnapühkija kirjaliku akti.

Kuressaares hukkus tulekahjus mees, päästeti vanem naine

3. jaanuaril kell 00.08 teatati häirekeskusele, et Kuressaares Talve tn põleb mansardkorrusega eramaja ja leegid ulatuvad juba katusest ning teise korruse akendest välja. Kohale saabunud suitsusukeldumise varustuses päästjad sisenesid kannatanute otsimiseks majja. Sealt leiti üks vanem naisterahvas, kes anti üle kiirabi hoole alla ning haiglasse toimetati. Hoone teiselt korruselt leidsid päästjad hukkunud mehe.

Tulekahju kustutustööd kestsid kella 4.31ni. Tulekahjus hävis täielikult ühe toa sisustus, kogu teine korrus ning katusealune sai tule- ja suitsukahjustusi. Päästetöödel osalesid Kuressaare, Kihelkonna ja Pihtla päästjad. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Suitsuanduri olemasolu hoones kinnitust ei leidnud.

Tulekahju varajaseks avastamiseks, mis aitab ära hoida traagilisi tagajärgi, on väga oluline töökorras ja nõuete kohaselt paigaldatud suitsuanduri olemasolu igas majas ja korteris. Oluline on suitsuanduri töökorras olekut aeg-ajalt kontrollida. Selleks vajuta testnuppu, mille järel korras seade annab häiresignaali. Kindlasti tuleb abistada suitsuanduri kontrollimisel vanemaealisi inimesi, kes sellega ehk ise hästi toime ei tule. Kui vajate ise nõuandeid või majapidamist, kust puudub suitsuandur ja võib olla probleeme tuleohutusega, siis soovitame tellida päästjate ohutusalane kodunõustamine. Seda saab teha päästeala infotelefoni 1524 kaudu.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.