VÄRSKES MAALEHES: Kliimamuutus võib Eestisse tuua igasugu “kolle”

Maaülikooli professor Veiko Uri ütleb intervjuus Argo Ideonile, et kliima soojenemine ei too Eestisse palmidega liivarandu, kuid juba nüüd on näha patogeenide ja haiguste saabumist lõuna poolt. Metsanduses võib üht-teist praegugi märgata. Pikemalt loe Maalehest.

Maalehe suur AASTAHOROSKOOP 2019 kõikidele tähemärkidele

Maalehe astroloog Taimi Uuesoo heidab valgust, mida toob alanud aasta kaheteistkümnele tähemärgile. Päikesemärkide aastahoroskoobis on toodud välja ka mõned kuupäevad ja ajatsüklid. Ühed, mis võivad puudutada kõiki märgi esindajaid, ja sünnikuupäevad, mis antud teemas mingi parameetri järgi kindlamini kaasa räägivad.

Veebipõhine televisioon neelab lõpuks alla suure osa traditsioonilisest telerivaatamisest

Võitlus vaatajate pärast on telekanalitele keerulisem kui kunagi varem. Telepildi edastamine veebis meelitab vaatajad teleri eest nutiseadmesse, programmikeskne televisioon hääbub. Kui Eesti kanalid ei kohandu, kaotavad nad uue põlvkonna vaatajad.

Uuel aastal saavad raha juurde nii lastega pered kui ka madalapalgalised

Toetused lastega peredele veidi tõusevad, aegunud maksuvõlad kustutatakse ja aadressita inimesed kaovad rahvastikuregistrist. Maaleht teeb ülevaate, millised toetused ja seadused järgmisel aastal muutuvad.

 

Järsku hinnatõusu ei saa poeketid endale lubada

Ettevaatavalt võib öelda, et kampaaniad kauplustes jätkuvad ning järske tõuse hindades ei tule. Suurem muudatus saabub aasta keskel, kui poed peavad alkoholi ja tubakatooted muudest kaupadest eraldama.

Lätis avalikustatud KGB dokumentidest otsitakse kaastööliste nimesid

Pärast veerand sajandit kestnud vaidlusi otsustasid parlament ning Läti president anda alates 20. detsembrist nõusoleku KGBst maha jäänud dokumentide avalikustamiseks internetis.

Postmarkide puudusel jäid paljudel aasta lõpus jõulukaardid saatmata

Maainimesed on juba mõnda aega murelikud, et ei saa kirjade ja kaartide tarbeks kuskilt marke osta, jõulude ajal laienes margipõud ka Tartu linna.

Akadeemik Mart Kalm: Peeter I kutsus Kadriorgu projekteerima Rooma arhitekti. Mida me siishäbeneme, et jaapanlane, itaallane ja liibanonlane projekteerisid ERMi.

Rahvusvaheline kapitalism on arenenud sinna faasi, et rajoonikeskuse või maakonnalinna formaat on ammendunud. Sellised hajali väikelinnad – nii kurb kui see ka ei ole – tühjenevad, tõdeb Eesti Kunstiakadeemia rektor Mart Kalm intervjuus Margus Mikomägile.

Piimandusmuuseumi juhataja: suvel äratan selle maja üles!

Kui mitu põllumajandusmuuseumi aasta eest ühinesid, jäi Imavere piimandusmuuseum iseseisvaks. Praegu ütleb selle juht, et see oli ainuõige otsus. Küll tahab ta maja möödasõitjate jaoks üles äratada.

Rasvumine pole ainult liigsöömise tagajärg

Ainus põhjus, mis sööma sunnib, on nälg. Isu ja tung toidu järele lähevad alati ise üle, kuid tihtilugu pole meil ootamiseks piisavalt kannatust ja nii söömegi liiga palju, kirjutab Maalehe terviserubriik.

Maaleht toob müügile kõige lugejasõbralikuma tele- ja raadiokava

Alates sellest nädalast jõuab poodidesse-lehekioskitesse müügile Maalehe uus iganädalane tele- ja raadiokava TeRa. Maalehe peatoimetaja Andres Eilarti sõnul on kavad tükitud parema jälgimise huvides suuremana ja selgemana, lisaks kommenteerivad nädalakava Maalehe vaimukad-tõsised ajakirjanikud Jüri Aarma ja Margus Mikomägi.

Loe kõigest pikemalt Maalehest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.