Haapsalus unustas korteriomanik toidu pliidile kõrbema

3. jaanuaril kella 18.04 ajal teatati, et Haapsalu linnas Tamme tänaval on korrusmaja koridoris suits. Päästjad leidsid korteri, kus pliidil kõrbes toit. Tuleoht kõrvaldati ja ruumid tuulutati. Korterist välja tulnud vanahärra tervist kontrollis kiirabi.

Päästjad hoiatavad, et toitu ei tohi valmistamisel jätta tähelepanuta. See süttib kuumenedes ning võib süüdata ümbruse. Pikemat aega nõudvate toitude valmistamisel on kohane kasutada valmimise ajaks häiret andma seadistatud alarmkella või mobiiltelefoni “timerit.

Raplamaa

3. jaanuaril kell 18.36 teatati, et Raplas Tallinna mnt ragiseb Rimi poe põrand. Päästjad leidsid, et poe müügisaali põranda plaadid olid lahti löönud ja põranda all asuvas keldris on ehituskonstruktsioonides näha mikropragusid. Inimestel paluti hoonest lahkuda ning päästjad leppisid Rimi esindajatega kokku, et hoonet kuni ehitusekspertide hinnangu saamiseni ei kasutataks. Vastutustundlikult tekkinud olukorda suhtunud Rimi haldusjuht lubas eksperdid järgmisel päeval kohale kutsuda.

Kell 19.11 teatati, et Kohila vallas Salutaguse külas on elumajas korstnajalg tuline ja tunda pigipõlemise lõhna. Päästjad turvasid maja ning korstnalõõride tahmapõleng sumbus ise. Edasine ohutuse valvamine ja korstnapühkimise tellimine jäi majaomaniku ülesandeks.

Saaremaa

3. jaanuaril kell 9.25 teatati, et Muhu vallas Pädaste külas hõõgub elumaja kütteseadme truubis süttinud tahm ja lendab sädemeid. Päästjad valvasid lõõrides süttinud tahma kustumiseni elumaja ohutust. Koos eilsega oli see Saare maakonnas juba neljas elumaja kütteseadme lõõrides aset leidnud tahmapõleng, mis ohustas maja.

Päästjad tuletavad meelde, et kütteseadmeid tuleb puhastada ja hooldada piisava tihedusega, et oleks välditud hoonele tuleohtu põhjustavad ja kütteseadet lõhkuvad tahmapõlengud. Kohustuslik on kütteseadmeid puhastada vähemalt kord aastas. Eramajas peab selle töö ära tegema vähemalt kord viie aasta jooksul kutseline korstnapühkija. Kui vahepealsel ajal korstnapühkijat ei kutsuta, tuleb hooldustöö ise ära teha. Kortermajas peab kütteseadmeid igal aastal hooldama kutseline korstnapühkija. Oma töö tõenduseks väljastab korstnapühkija kirjaliku akti. Arvestage, et puhastamata kütteseadmes tekkiv tahm takistab tõmmet sooja akumuleerumist kütteseadmes, mis tähendab, et sooja saamiseks kulub oluliselt rohkem küttematerjali ning teie kulud suurenevad.

Kella 18.23 ajal käisid Valjala vabatahtlikud päästjad Saaremaa vallas Kangrusselja külas eemaldamas kahte eri kohas teele kukkunud puud.

Kamina purunenud ühenduslõõrist süttis maja

3. jaanuaril kella 22.06 ajal süttis Kuressaares Hariduse tänaval elumaja korstna ümbruses vahelagi. Päästjad avasid tulekolletele ligipääsuks 10 ruutmeetrit vahelage ning kustutasid põlengu kella 23.55ks. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse kamina ja korstna vahelisest katkisest ühenduslõõrist. Kas kütteseadmed olid hooldatud ja mis tingis lõõri purunemise, selgitavad edasi menetlusinspektorid. Päästjad juhivad tähelepanu, et kütteseadmeid tuleb puhastada ja nende korrasolekut regulaarselt kontrollida. Seda tööd tuleb aeg-ajalt kutsuda tegema korstnapühkija või pottsepp, kes tagab teie kütteseadmete kasutamise turvalisuse.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.