Aastalõpu mammutturniiril võistles viis Läänemaa jalgpallivõistkonda

Alates 1995. aastast Tallinnas Kalevi Spordihallis peetaval minijalgpalli aastalõputurniiril võistles 2018. aasta turniiril kokku 318 võistkonda. Läänemaa võistkondi osales 2018. aasta turniiril viis.

Detsembri lõpus peetud võistlusel peeti 655 mängu ja löödi rekordilised 2035 väravat. Mängurõõmu said tüdrukud, poisid, fännid, harrastajad ja ka tippliigade mängijad. Mammuturniirist võttis osa 4000 jalgpallurit.

Kõige kõrgemas seltskonnas tegi kaasa Läänemaa Jalgpalliklubi. II liiga esimesel turniiril mänginud meeskond sai alagrupis kindla esikoha. Paide Linnameeskond III alistati 3-1 ja Tõrva JK tulemusega 2-1. FC Kuresaare II võistkonna vastu tehti viik 1-1. Kokku teenisid läänlased 7 punkti, mis andis alagrupis esikoha ja poolfinaali vastaseks Tallinna JK Piraaja.

Kui päeva esimene pool oli võistkonna saldosse toonud positiivsed tulemused, siis otsustavad mängud andsid kaks nappi kaotust. Poolfinaal Piraajaga lõppes 1-2 ja pronksimäng Jõgeva SK Noorus 96 vastu 0-1. Seega tugevalt turniirilt neljas koht.

Võistkonna parim väravakütt oli Martin Salf kolme väravaga. Kogu turniiri parimaks väravavahiks tunnistati just aga Läänemaa JK puurilukk Simm Pikkaro. Turniiri võitis Tallinna JK Piraaja.

Tugevuselt järgmisel III liiga 2. turniiril tegi kaasa Haapsalu Jalgpalliklubi. Viimased kaks liigahooaega vägagi hästi mänginud meeskond jäi Kalevi halli turniiril kindlalt pidama aga alagruppi. Kaotused 0-2 JK Kernu Kadakalt ja 1-3 Rummu Dünamolt seadsid seisu, 1-0 võit FC Sillamäe üle ka midagi ei aidanud. Sander Matto ja Deniss Andrejev lõid mõlemad oma klubi kasuks ühe värava. Turniir võitis Valga FC Warrior.

Täiskasvanute jalgpalli aastalõputurniiril aga medalivõiduta ei jäänud. Selle eest hoolitses Lihula Jalgpalliklubi III liiga 3. turniiril. Lihula jalgpallurid alistasid alagrupis 1-0 Vändra JK Vaprus II meeskonna ning 3-1 FC Elva II meeskonda. Teenitud kuus punkti tagas vaatamata 1-3 kaotusele SK Kadrinale alagrupis esikoha.

Poolfinaalis mindi vastamisi Maarjamäe Igiliikur nime kandva võistkonnaga. Lihula oli Igiliikurist 2-1 parem ja aastalõputurniiri finaalikoht sellega käes. Esikohakohtumine oli lõpuni pingeline. Võru FC Helios II meeskond oli siiski natuke kindlam ja võiduga 3-2 napsas sellega esikoha. Lihula Jalgpalliklubi oli võitnud kõrge teise koha.

Lihula JK parim väravakütt oli võistkonna üks nooremaid – Reilo Mark. Tema arvele kanti kolm tabamust. Randel Plaas aga tunnustati turniiri parima väravavahi tiitliga.

Noorte U17 ja U17 Eliitliiga 2. turniiril sai kuuenda koha Läänemaa/Hiiumaa võistkond. Turniirisüsteemis seitsme võistkonnaga peetud turniir andis võistkonnale ühe võidu, ühe viigi ja neli kaotust.

Noored jalgpallurid kogesid ülekohtuselt palju ebaõnne. Neljast kaotusest tervelt kolm lõppesid skooriga 1-2. FC Elva, Kohtla-Järve JK Järve ja Tabasalu JK-le sellisel moel kaotanud meeskond võitis aga ilusa mänguga 3-1 Tallinna FC Ajaxi ja tegi 1-1 viigi Tallinna FC Levadiaga. Erki Johanson lõi kolm väravat. Turniiri võit läks lõpuks Tabasalu JK meeskonnale.

Läänemaa JK oli esindatud veel U15 vanusegrupi poistega. Eesti parimate noortevõistkondadega mängides saadi alagrupis kolm kaotust. Läänemaa noored pidid tunnistama kaotust nii FC Flora I, Kiviõli FC Irbise kui ka Tartu FC Santos I võistkonnale. Turniirivõit läks aga Tallinna JK Legion meeskonnale.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.