TÄNA MAALEHES: Siseujulad võitlevad rahapuuduse ja kasimata klientidega

Maalehe üle-eestiline siseujulate kasutamise ülevaade näitab, et lapsed ja täiskasvanud sõidavad kilomeetreid kodust eemale, et ujuma õppida või vette pääseda. Omavalitsustele tähendab basseinide ülalpidamine suurt kulu ja pidevat vaidlust nende ujujatega, kes ennast pesta ei soovi. Samas on Eestis 200 basseini, milledel külastajaid mitu miljonit aastas, aga ikka ei oska pooled Eesti inimesed ujuda.

EESTLANE ORKAANI KÜÜSIS: jaanuari torm muutis Ahvenamaa puude surnuaiaks ja lõikas saarestiku tsivilisatsioonist

2. jaanuari öösel raputas Ahvenamaa saarestikku ajaloo tugevaim torm. Kökari saare kandis asuval Bogskäri laiul mõõdeti tuule kiiruseks iiliti 42,6 m/s. Raju kiskus puid maast, murdis pooleks ja keerutas neid ümber oma tüve. Raamatu “Minu Ahvenamaa” autor Janne Kütimaa kirjutab Maalehes, kuidas saarestiku elanikud orkaaniga rinda pistsid.

MIHKEL RAUD: ühiskonna lõhenemine ja viha on Ameerikas palju hullem kui Eestis

Multitalent Mihkel Raud, kes 18. jaanuaril tähistab poolsajandi verstapostini jõudmist, on enda sõnul nelikümmend aastat viiekümnest pidanud alati arvestama, et teda tuntakse tänaval ära. “Ameerikas võin rahulikult dressipükstes poodi minna ja keegi ei pane sellest pilti lehte,” räägib ta intervjuus Jüri Aarmale.

Rahva toel rajati Kehrasse toekas Vabadussõja mälestusmärk, Tallinna rist on endiselt kilerüüs

Kui Kehra lähedal Lahinguväljal avati paljude inimeste pingutusel ja toel Vabadussõja mälestusmärk, tervitas pealinnas asuv võidusammas Vabadussõjas võidelnute mälestuspäeva tavapärases kilerüüs. Vaatamata kulutatud raha hulgale, ei taha hädad samba juures lõppeda. Seetõttu toimus 3. jaanuarile samba jalamile planeeritud Vabadussõja relvarahu aastapäeva tähistamine ja langenute mälestamine reaalkooli poisiskulptuuri juures.

Ministeerium võitleb kilekottidega pimesi

Euroopa Liidus tuleb tänavu viia kilekottide kasutamine alla 90 koti inimese kohta aastas. Eestis ei ole aga kotikasutuse andmeid kogutud ja keskkonnaministeerium pole seaduses nõutud analüüsi teinud.

Digimaailm võib muuta meie tsivilisatsiooni

Unustage kliimamuutus, liikide häving, ohjeldamatu migratsioon ja väidetav kurjuse valitsemine. Mõtelge pigem sellele, kuidas jääte ellu peatselt saabuvas digimaailma despootias. Nõnda võib liialdades kokku võtta mõne tunnustatud mõtleja soovituse, kirjutab teadustoimetaja Tiit Kändler.

Igal aastal saabub miljoneid inimesi euroliidu maadesse tööle

Seaduslik Euroopa Liidu riikidesse kolimine on kasvanud eriti viimasel paaril aastal, uute elamislubade hulk välismaalastele ületab juba kolm miljonit aastas. Kõige suurem sisserände tung on viimastel aastatel mitte meedias paljukõneldud Saksamaale ega Rootsi, vaid hoopis Poolasse. Poola on andnud viimasel kolmel aastal välismaalastele üle 1,8 miljoni uue elamisloa, nendest 1,5 miljonit ukrainlastele. Lõviosa neist läheb Poolasse töötama.

Ministeerium kaalub tagantjärele põua kuulutamist looduskatastroofiks

Kui veel sügisel kinnitas maaeluminister, et Eestis ei saa põua tõttu tekkinud olukorda loodusõnnetuseks kuulutada, siis üllatuslikult saab nüüd seda teha.

Nurmiko omanikud plaanivad aiandi igal juhul taastada

Kristjan Ungersoni sõnul tuli 80% Nurmiko toodangust mahapõlenud kasvuhoonest. Kas selle asemele ehitada uus, otsustab ettevõte pärast seda, kui on selgunud, millises mahus korvab kindlustus kahju.

Mõõdukas pühadestress tuleb tervisele kasuks ja uusaastalubaduste andmine polegi halb

Pikad pühad võivad meie kehale peale lisakilode kaasa tuua ka üllatavalt palju positiivset. Lühiajaline stress, mis jõulu- ja aastavahetustralliga kaasnema kipub, tuleb meile pigem kasuks, kirjutab Maalehe terviserubriik.

Tartu kunstnike “Teistmoodi” on väga päris

Traditsiooniline Tartu kunsti aastanäitus kannab tänavu pealkirja “Teistmoodi”. Näituse kuraator on Margus Meinart ning väljapanekut saab iseloomustada mõiste ja sõnaga “maaliline”.

Ristsõna

Neljapäeval jõuab müügile Maalehe ristsõna uus number.

Loe kõiki lugusid pikemalt Maalehest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.