Haapsalus läks magama jäänud elanike kodus toit pliidil kõrbema

11. jaanuaril kell 19.24 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Mulla tänavale, kus pliidil oli kõrbema läinud toit. Elanikud olid söögi tegemise ajal magama jäänud, kuid suutsid tänu suitsuanduri olemasolule kõrbemise õigel ajal tuvastada ning kustutasid ise põlengu.

Päästeamet tuletab meelde, et kõige lihtsam ja turvalisem on järgida reeglit – kui teed sööki, siis jää kööki. Kui tead, et kipud unustama end telekat vaatama, siis kasuta taimerit, mis õigel hetkel meelde tuletab, et praad on ahjus. Pliidil kõrbev toit võib süüdata ka pliidi ümbruses olevad pinnad või esemed – kapp, käterätik, pajalapid, ka kardinad, kui need on piisavalt lähedal. Plastist esemed, näiteks poti sangad, hakkavad sulama ning eritavad mürgist gaasi.

HIIUMAA

12. jaanuaril kell 15.07 said päästjad väljakutse veeõnnetusele Hiiumaa vallas Luguse külas. Teataja sõnul oli jääpurjekas kolme uisuga vajunud läbi pealmise jääkihi. Purjekas pääses oma jõududega kaldale ning inimene esmaabi ei vajanud.

PÄRNUMAA

Pärnumaal reageerisid päästjad nädalavahetusel kolmele liiklusõnnetusele. 12. jaanuaril Põhja-Pärnumaa vallas Kangru külas juhtunud liiklusõnnetusel likvideerisid päästjad süttimisohu. 11. jaanuaril Pärnu linnas Niidu tänaval toimunud liinibussi ja veoauto vahelises kokkupõrkes aitasid likvideerida õnnetuse tagajärgi ning Põhja-Pärnumaal Vändra alevis peale traktori ja sõiduauto kokkupõrget puhastasid tee.

SAAREMAA

11. jaanuaril kell 14.13 teatati häirekeskusele maismaasõiduki tulekahjust Orissaare alevikus. Lausleegiga põlev veoauto ohustas kõrvalolevaid hooneid. Omanikud alustasid kuni päästjate saabumiseni iseseisvalt auto kustutamist tulekustutitega. Tõenäoliselt elektrilühisest alguse saanud tulekahju kustutasid päästjad kuue minutiga ning koristasid autost tekkinud õlilekke.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.