Emma Kathrina Hein ja Maily Märss võtsid suured võidud

Nädalavahetusel oli Lasnamäe kergejõustikuhallis kaks kõrgel tasemel kergejõustikuvõistlust. Laupäeval peeti TV 10 Olümpistardi 48. hooaja II osavõistlust, pühapäeval aga talvisi Eesti karikavõistlusi. Mõlemal võistlusel paistsid väga heade tulemustega silma Haapsalu Kergejõustikuklubi sportlased.

Noorte TV 10 Olümpiastardi osavõistlus tõi võidurõõmu ka Läänemaale. Vanemate tütarlaste teivashüppes said kaks meie spordineiut isiklike rekorditega koha kuue hulgas.

Haapsalu põhikooli sportlane Emma Kathrina Hein püstitas imelise rekordi 2.81 ja võitis võistlusel kindla esikoha. Karen Loorens Oru koolist hüppas ka oma elu margi ja oli sellega kuues, tulemuseks 2.41.

Noorsportlaste treener Kaja Ladva oli neidude etteastega mõistagi rahul. “Mõlemad tüdrukud olid väga tublid. Emmalt muidugi fantastiline isiklik rekord,” ütles Ladva.

Lisaks väga õnnestunud teivashüppele sai Emma Kathrina veel 4. koha 60 meetri tõkkejooksus ajaga 9.72. Liisi Idvan Haapsalu põhikoolist oli 84 osavõtjaga nooremate tütarlaste kaugushüppes 4.02-ga 22. koha omanik.

Eesti talvised karikavõistlused tõid Lasnamäe kergejõustikuhalli 508 kergejõustiklast 38 Eesti kergejõustikuklubist. Lisaks Eesti parimatele võistlesid külalisvõistlejad Lätist. Talvist individuaalset võidukarikat tulid jahtima mitmed meie tippkergejõustiklased. Nii olid rivis MM-i neljas kümnevõistleja Janek Õiglane ja USA-s treeniv Karl Robert Saluri. Samuti paljud kodukamaral harjutavad meie tipud.

Kõrgetasemelise võistluse võtsid kavva ka mitmed Haapsalu Kergejõustikuklubi sportlased. Karikavõistlused on selline võistlus, kus võistlevad absoluutarvestuses täiskasvanud ja ka U20 sportlased. Neiud ja noormehed võistlevad U18 vahenditega ja osaleda tohivad nii U18 kui ka U16 sportlased.

Karikavõitja Maily Märss. F: Kaja Ladva

Ka siin tuleb alustada kohe karikavõidust. Kui eelmisel nädalavahetusel tegi Maily Märss väga võimsa kõrgushüppetulemuse, saavutades mitmevõistluse sees tulemuseks 1.65, siis nüüd oli kord kolmikhüppe käes. Neidude kolmikhüppes tõi võidu ja Eesti karikavõidu nii võimas tulemus kui 11.42. Läänemaa siserekord kuulub SK Nõva sportlasele Epp Kuusele, kes 1997. aasta veebruaris hüppas 11.65.

Kaks head starti tegi naiste kõrgushüppes ja 60 meetri tõkkejooksus Anna-Maria Vjazemski. Tulemustega 1.63 ja 9.15 saavutas ta vastavalt neljanda ja viienda koha.

Neidude kuulitõukes olid Maily Märss ja Emma Kathrina Hein vastavalt 9. ja 12. Tulemused 11.33 ja 10.28.

Maily Märss jooksis veel elu kiiremad 60 meetrit, ajaks 8,40, mis andis neidude võistluses 13. koha.

Tublid olid neiud ka kõrgushüppes. Eliis-Maria Koit sai tulemusega 1.56 kümnenda koha. Emma Kathrina Hein oli 1.50-ga kolmeteistkümnes.

Juba eeloleval nädalavahetusel toimuvad taas Lasnamäe hallis Eesti talvised noorte meistrivõistlused U14 ja U16 vanustele. Ka meie Haapsalu KJK ja Läänemaa KJK noored sportlased astuvad seal võistlustulle.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.