Lihula gümnaasiumi pallimänguvõistkonnad võistlesid edukalt Pärnus ja Viljandis

Lõppenud nädalal olid võistlustules Lihula gümnaasiumi 7.-9. klasside poiste pallimänguvõistkonnad. Pärnus selgitati Pärnumaa koolide meistrid korvpallis ja Viljandis Eesti Koolispordi Liidu parimad saalijalgpallis. Mõlemalt turniirilt tulid pea püsti ära Lihula gümnaasiumi noored sportlased.

Pärnu spordihallis osales võistlustel kaheksa kooli. Võistkonnad olid jagatud kahte alagruppi. Et pääseda medalimängudele, pidi kool juba alagrupifaasis näitama nii resultatiivset mängu, et see võimaldaks pääsu poolfinaali. Lihula poisid seda väga edukalt ka suutsid.

Lihula korvpallipoisid – Pärnumaa 3. koht. F: Mairo Kanter

Esimene mäng Mai kooli vastu võttis lõpusekunditel halva pöörde ja vastu tuli võtta napp 15:17 kaotus. Kuid seevastu mängud humanitaargümnaasiumi ja Rae kooli vastu võideti ülikindlalt. Lihula gümnaasiumi treener, kunagine Eesti noortekoondise mängujuht Mairo Kanter kiitis poisse just ennastsalgava võitluse eest.

Kaks võitu alagrupis tähendasid ühtlasi ka kohta poolfinaalis turniiri nelja parema kooli hulgas. Poolfinaalis tuli vastu Pärnu Ülejõe põhikool. Siin aga said poisid kõrvetada. Mairo Kanter: “Nii kahju, et mäng täiesti lagunes. Olime võimelised mängima finaalis ja kindlasti ka turniiri võitma. Paganama kahju!”.

Pronksimängus alistati aga kindla mänguga Rääma põhikool ja võideti auväärne kolmas koht. Treener oli üldkokkuvõttes turniiriga rahul: “Võistluspraktika on väike ja oli näha, kuidas poisid iga mänguga arenesid ja said kindlust. Just selline võitlusvaim ja tahe oleks pidanud meid veel kõrgemale aitama.”

Kolmas koht on kindlasti kiitust väärt ja annab indu treenimiseks ja võistlemiseks.

Lihula gümnaasiumi võistkonnas mängisid: Markus Sõber, Randy Põld, Marten Põld, Kardo Roosma, Andero Polberg, Hugo Noormets. Treener Mairo Kanter.

Lihula gümnaasiumi saalijalgpalli võistkond.
F: Martin Vänt

Viimase 12 aasta jooksul oli Lihula gümnaasium Läänemaa KSL meistrivõistlustelt võitnud korvpallimeistrivõistlustelt ühe hõbeda. Nüüd aga tehti Pärnumaa meistrivõistlustelt kohe edukas medalidebüüt!

Pooled, kes esindasid kodukooli korvpallis, tegid seda järgmisel päeval ka saalijalgpallis. Lihula gümnaasium mängis Eesti Koolispordi Liidu saalijalgpalli 7.-9. klasside Meistriliiga finaalturniiril Viljandis. Finaalturniirile oli lubatud üle Eesti 12 kooli ja Meistriliiga on turniir, kus koolide võistkonnas tohivad kaasa teha Eesti noorte meistrivõistlustel mängivad jalgpallurid.

Osalemisõiguse said vaid oma maakonnas esikoha võitnud ja üks Tallinna kool. Valiksõel finaalturniirile on alati olnud väga tihe.
Lihula gümnaasium on sel sajandil finaalturniirile eri vanusegruppidega jõudnud juba 35 (!) korda. Kindlasti on see kui mitte Eesti parim, siis üks paremaid näitajaid koolide hulgas. Kui enne on edu saavutatud Läänemaa turniiridel, siis nüüd pääseti finaalvõistlusele oma uue kodumaakonna, Pärnumaa koolide saalijalgpalli meistrivõistluste võidu eest.

Finaalturniiril olid võistkonnad paigutatud kolme neljasesse alagruppi. Tee medalimängudele viis ainult üks, alagrupi võitmine. Väga keeruline ülesanne ei olnudki Lihula poistele nii kaugel. Pärast kaotust Rõuge põhikoolile ja 3:2 võitu Ilmatsalu põhikooli üle ootas ees otsustav mäng Narva Soldino gümnaasiumiga.

Lihula läks kiirelt Virgo Valliku löögist juhtima. Võrdset mängu jätkus kaua, kuid siiski pani Narva oma paremuse maksma ja võit kuulus neile. Lihula gümnaasiumi poistel tuli aga halvimal moel, kehvema väravatevahe tõttu alagruppi seisma jääda. Nii Lihula, Rõuge kui ka Ilmatsalu kogusid võrdselt punkte, alagrupist sai Narva kõrval edasi aga Rõuge.

Lihula gümnaasium: Virgo Vallik, Markus Sõber, Siim Urb, Randy Põld, Marten Põld, Herman Reinmaa, Mihkel Sibul, Robico Villers. Treener Jaanus Getreu.

Lihula gümnaasium on sel sajandil Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistlustel jõudnud 19 korda esikuuikusse ja kaheksa korda on võidetud medalid. Neist üks kuldne.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.