TÄNA MAALEHES / Hädad Omnivaga: pakid kaovad, hilinevad, purunevad, tulevad valele inimesele…

Rahulolematus Omniva pakiteenusega kogub üha tuure. Inimeste pahameelele lisas leili ka Eesti Posti hiljutine soovunelm lõpetada laupäevane lehtede kojukanne. Suisa imelugusid ja esmapilgul uskumatuna näivaid juhtumusi võib lugeda Facebooki avalikust grupist, mis kannab ehmatavat nime „Omniva (Eesti Post) on kohutav ettevõte” ja kuhu kuulub 2621 liiget.

Üha vähem arste ja õdesid läheb välismaale tööle

Tervishoiutöötajate migratsioon on vähenenud 15 aasta madalaimale tasemele ja tänavu aprillis jõustuv uus töötajate palka kergitav kollektiivleping vähendab lahkuvate arstide-õdede arvu ilmselt veelgi. Maalehe artiklis räägivad kaks arsti oma loo sellest, miks nad Soomes töötavad. Üks neist on Läänemaa haigla ravijuht Kai Tennisberg, kes töötab nii Haapsalus kui ka Soome väikelinnas. Tennisberg võtab seda kui meeldivat seiklust.

Suvise põua tõttu ei jagu kohalikku köögivilja kevadeni

Mullune kuumus jättis aedviljasaagi tavalisest väiksemaks, mis tähendab, et kodumaised kapsad ja porgandid võivad peagi poest otsa lõppeda ning asenduda kallima kraamiga.

JAAK SALUMETS: lapsi peaks õpetama kogemustega treenerid, kuid meil õpetavad lapsed lapsi

Eile, 30. jaanuaril 70. juubelisünnipäeva tähistanud Jaak Salumets on omal alal käinud läbi kõik etapid – olnud tipus mängijana ja treenerina ning nüüd tüürib kindlal käel korvpalliliitu. Mehe enda sõnul on ta elus hakkama saanud tänu korvpallile.

Oleg Gross, kroonimata kuningas, kellest ei saa üle ega ümber

Presidendilt Valgetähe neljanda klassi teenetemärgi pälvinud kaupmees Oleg Gross on poodnike kroonimata kuningas, kelle kohta käivaid folklooriks saanud lugusid teab viimne kui virulane lausa hulgi. Mullu sai avalikuks Grossi firma töötaja keskmine brutopalk üle 900 euro kuus, mis jätab paljud kuulsad kaupluseketid selja taha, kirjutab Rein Sikk.

Marko Pomerants: Isamaa suudab konservatiivne olla ka inimesi hirmutamata

Isamaa esinumber Lääne-Virumaal Marko Pomerants võrdleb valimisintervjuus Maalehele mehe ja naise vahelise abielu olulisust rahvatantsuvaramuga ning Isamaa taassünni võimet “A-rühmaga” ja otsib põhjust, miks koheldakse poliitikuid hullemini kui sarivägistajaid.

IVO LINNA “Eesti Laulust”: ei ole ühtegi “konksu”, mille taha minusugune “tross” kinni jääks

Sel neljapäeval ja laupäeval selguvad Tartus need 12 artisti, kes pääsevad Eesti Laulu konkursi suurde finaali, mis toimub 16. veebruaril Saku Suurhallis. Ja nagu ikka, võitja esindab Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel. Ivo Linna, Olavi Pihlamägi ja Jaanika Sillamaa avaldavad Maalehele arvamust Eurovisioonist ja “Eesti Laulust”.

Kuidas ämmalt saadud lehmaga alustati talupidamist

Eestimaa Talupidajate Keskliidul täitus 30. tegutsemisaasta, mille puhul rääkis Maaleht Jaak Kõivuga, kes on olnud Võru taluliidu esimene juht, taastanud ja järjele viinud oma vanaisa Kellamäe talu ning tema poeg ja tütargi on endale talu soetanud.

Mais tõi Eestisse tipptehnika

Viie aasta eest oli maisipõld Eestis haruldus. Nüüdseks on maisikasvatus toonud meile innovaatilisi masinaid ning söötmistehnoloogiad. Mullu ületas maisi kasvupind kümne tuhande hektari piiri.

Taliujumine levib nagu healoomulik epideemia

Praeguste kargete ilmadega tundub mõte õues veemõnusid nautida omajagu hullumeelne. Taliujumise entusiastid aga kinnitavad, et see tuleb mitmel moel kasuks nii kehale kui vaimule.

Paju lahing – kõige kangelaslikum episood Vabadussõjas

Vabadussõjas olid Eesti rahvaväe kõige verisemad kokkupõrked vaenlasega lahingud Paju mõisa väljadel. 31. jaanuaril möödub sellest sada aastat. Lahingust kirjutab ajaloolane Peeter Kaasik.

Loe kõigest pikemalt Maalehest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.