Kõmsil võistles kõrgushüppes üle viiekümne lapse

Viimased aastad on kenaks traditsiooniks saanud Lihula ja Hanila piirkonna koolide lastele pakkuda kalendriaasta alguses üks vahva kõrgushüppevõistlus. Kuna traditsioon sai alguse mitu aastat tagasi ja piirkond oli Läänemaa osa, siis sai ka võistlus nimeks Lõuna-Läänemaa noorte kõrgushüppevõistlus.

Võistluse korraldajana usun, et selline nimi võibki sellele toredale laste ja noorteüritusele jääda. Ükskõik, kus maakonnas me siis parasjagu asume.

Vanemate gruppide hüppajad pärast autasustamist koos võistluse korraldaja Jaanus Getreuga.
F: Maret Põld

Kui esimene kõrgushüppevõistlus oli Lihulas ja teine eelmisel talvel Virtsus, siis nüüd võõrustas noori sportlasi Kõmsi kool. Võistluspaigaks Kõmsi rahvamaja, kus sealse kooli lapsed ka muul ajal spordivad.

Kõmsi kool muretses selle eest, et kõik osalejad saaksid rõõmu maiustustest, Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi aga premeeris viie vanuseklassi parimaid tüdrukuid ja poisse medalitega.

Lapsi, kes neljapäeval kõrgushüppes mõõtu võtsid, oli rekordivääriliselt – 55. Muidugi oli osalejaid kõigist selle piirkonna koolidest: Lihula gümnaasiumist, Virtsu koolist, Metsküla algkoolist, Kõmsi lasteaed-Algkoolist ja isegi Lihula Lasteaiast.

Kõikides vanuseklassides käis pingeline ja kaasahaarav võistlus. Eriti võistlejaterohked olid 9-10- ja 11-12-aastaste vanusegrupid, neist 11-12-aastasi tüdrukuid oli võistlemas koguni 15.

Kui noored on saanud seni oma võistluskogemused Lihulas ja Virtsus peetud võistlustelt, siis Kõmsi oli enamusele uus võistluspaik. Ja just see oligi huvitav. Uus paik, uued tingimused, kõige sellega tuli lastel toime tulla. Sellepärast tulebki võistlusi eri paikades korraldada. Ja lapsed tulid võistlemisega väga hästi toime.

Kõikides meie koolides õpivad tublid spordilapsed. Näha oli, kuidas lapsed nautisid võistlust. Eriti tore, kui iga õnnestumise peale sai hüppaja nii kaasvõistlejatelt kui la lastevanematelt suure aplausi.

7-8-aastastest tüdrukutest võitis Kõmsi kooli õpilane Meribel Vendel, kes ületas 70 sentimeetrit. Sama vanade poiste võistluse parim oli Arthur Kelder samuti Kõmsi koolist. Temale läks tulemusena kirja 80 sentimeetrit. Järgnesid Kristjan Kolotšev Lihula lasteaiast ja Rasmus Rand Kõmsi koolist. Neile jäi tulemuseks 75 sentimeetrit.

9-10-aastased tüdrukud said jagu juba meetrist. Kolmikvõit läks Lihulasse. Radele Kanter võitis 1.10-ga, teine oli sama tulemusega Kertu Kärp ja kolmas Viktoria Kepp 1.00-ga. Poiste parim oli aga Metsküla algkooli poiss Kaur Alanurm. Tema tulemuseks 1.00. Teise koha sai Henry Kurnim Lihulast, tulemus 95 sentimeetrit. Kolmas koht läks Kõmsi kooli poiste vahel jagamisele. Andri Jaanus ja Sten-Andre Kukispuu said mõlemad jagu 95 sentimeetrist.

Võistlejaterohke 11-12-aastaste vanusegrupp oli vägagi korralike tulemustega. Tüdrukutest võitis Helena Klimpuš 1.15-ga. Teiseks tõusis Virtsu tüdruk Heleliis Loop 1.05-ga ja kolmandaks Liset Kurnim Lihulast, tulemus 1.05. Poiste võistluses võitis pühapäeval Eesti meistrivõistlustel 10. koha teeninud Keiro Ristikivi, kes ületas taas 1.30. Karl Robin Raud Metsküla algkoolist sai jagu 1.20-st ja kolmandana samuti Metsküla algkooli õpilane Jakob Kastepõld 1.05-st.

13-14-aastaste tütarlaste kolmikvõit läks Virtsu kooli. Maia Vatsfeldt võidutulemus oli 1.25. Hõbeda võitis Maryan Mikiveer, kes ületas 1.20 ja pronksi teenis Keitlyn Suur samuti 1.20-ga.

Kui tüdrukute kolmikvõi läks Virtsu, siis poiste oma Lihulasse. Paul Lomp sai jagu 1.20-st, Raikko Kanter 1.10-st ja Ken-Indrek Klimpuš 1.05-st.

Kõige vanemad, 15-16-aastased neiud hüppasid ka kõrgele. Trinity Õismets Virtsu koolist võitis. Tulemus 1.40. Järgnes Marleen Põld Lihulast 1.35-ga. Kolmandaks tuli Ly-May Raudkivi Virtsu koolist. Poistest hüppasid Virtsu poisid Tõnu Raudkivi 1.35 ja Ragnar Marten Orgjõe 1.30.

Kokku sai taas üks tore spordipäev.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.