Päästeameti inspektorid kontrollivad järgmisel nädalal kortermajade tuleohutust

Järgmisel nädalal kontrollib Päästeamet kogu Eestis tuleohutusnõuete täitmist kortermajade ühiskasutatavatel pindadel. Nendele kehtestatud lihtsate ohutusnõuete järgimisega saab iga hoolas majaelanik igapäevaselt enda ja oma naabrite turvalisuse ees seista.

Tuleohutusnõuded korteris:

  • Igas kodus peab olema vähemalt üks nõuetekohaselt lakke kinnitatud töökorras suitsuandur. Tahke- või gaasiküttega eluruumi paigalda lisakaitseks vingugaasiandur. Suitsuandur mürgist vingugaasi ei tuvasta, sest see on nähtamatu ja lõhnatu.
  • Kontrolli ja puhasta regulaarselt küttesüsteeme. Hooldatud küttesüsteem on ohutu, annab paremini sooja, kulutab vähem kütust ja peab kauem vastu.
  • Korteri välisuks või majast väljapääs peab olema seestpoolt lihtsasti ja soovitatavalt ilma võtmeta avatav, et tulekahju korral igaüks ruumidest kiiresti välja saaks.

Tuleohutusnõuded kortermaja ühiskasutataval pinnal:

  • Hoidke kortermaja ühiskasutatavad väljumisteed, koridorid ja trepikojad, takistustest vabadena. Trepikoda on ehitatud vastava laiusega just seepärast, et ohuolukorras oleks kõigil majaelanikel võimalik korraga ohutult väljuda.
  • Väljumisteele jäävad uksed peavad olema võtmeta avatavad. Välja peab saama ka juhul, kui tulekahju või muu õnnetuse eest pagedes võtmed maha jäävad.
  • Trepikotta avanev keldriuks peab olema tuletõkkeuks, mis keldritulekahju korral takistab suitsu ja tule leviku trepikotta. Kui tulekahjusuits ja -kuumus trepikotta levib, siis jääb majarahvas oma korteritesse lõksu ega pääse välja.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.