Sel laupäeval toimub Haapsalus Eesti esimene laste ja noorte lukumaadluse võistlus

Laupäevasele lukumaadluse võistlusele on registreerinud üle 70 osaleja Tallnnast, Tartust, Pärnust ja Lätist. Haapsalust ja Läänemaalt astub spordihoones matile 16 last. Kõige nooremad võistlusest osavõtjad on 5-aastased, kõige vanemad 19-aastased.

Noorukid, kelle sünniaastad jäävad vahemikku 2000-2007, võistlevad rahvusvahelise maadlusliidu (UWW) võitlusreeglite järgi. Kuni 12-aastased lapsed võistlevad UWW kohandatud reeglite järgi, kus kõige olulisemaks erinevuseks on alistusvõtete puudumine – võistlejad saavad punkte vaid heidete, mahaviimiste ja maas erinevate domineerivate asendite saavutamise eest. Kõik alistusvõtted on keelatud ning ainus võimalus matši enneaegseks lõpetamiseks on tehnilise ülekaaluga (15-punktiline vahe).

Võistlust korraldavad BJJ Hapsali (Haapsalu) peatreener Mairon Lepik ning Spordiklubi Englase (Tartu) MMA ja lukumaadluse treener Ott Tõnissaar. Hoogu annavad juurde 3D Treening (Tallinn), Connexn Bjj Estonia(Tallinn), MMAces (Pärnu), HILTI BJJ Pärnu.

Kl 11 algav võistlus on küll pealtvaatajatele tasuta, kuid korraldajad paluvad võimalusel sularaha kaasa võtta, et anda oma panus Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondile.

Lukumaadlus on kahevõitluse maadlusala, mille põhielemendid on heited ja mahaviimised, vastase kontrollimine maas ning erinevad alistusvõtted – liigeselukud ja kägistused. Lukumaadlus on kõige vabama reeglikomplektiga maadlusala – lubatud on tehnikad kreeka-rooma ja vabamaadlusest, millele on lisatud juurde eri võimalused vastase alistamiseks.

Eestis tegeleb lukumaadlusega sadakond last ja noort ning üle 500 täiskasvanu.

Marion Lepik

 

 

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.