Ranna Rantšo omanik otsib inimest, kes tappis farmiloomade turvakodu armastatud koera

Matsalu rahvuspargis Mõisakülas Ranna Rantšot ja farmiloomade turvakodu pidav Ande Baikov teatas eile Facebookis, et keegi laskis maha farmi koera Mõmmi, kes aitas pererahval rebaseid ja šaakaleid loomadest eemal hoida.

“Sina, kes sa lasid täna halastamatult ja tahtlikult maha meie koera Mõmmi, kes oli headuse kehastus, kes oli nii palju lemmik!” kirjutas Baikov. “Sina arvad, et kõik nii jääbki!? Me teeme kõik, et sind paljastada. Ootame politseid, sest unustasid midagi maha!”

Mõmmi. F: Ande Baikov

“Oleme tänulikud iga info eest, mis täna siin Mõisakülas liikus või toimus,” jätkas Baikov. “See võis juhtuda päeval lõuna paiku. Ise tegime majas sellel hetkel arvutites tööd. “NB! Jagamine võib aidata vajaliku niidiotsa juurde. Sellistel inimestel ei tohi olla käes relvi. Järgmiseks ei meeldi talle mina äkki…”

Mõmmi oli tuttav sadadele või võib-olla isegi tuhandetele loomapargi külastajatele, oli sõbralik nii täiskasvanute kui ka lastega. Baikovile kaasatundjad jagasid Facebookis koos Mõmmiga tehtud fotosid.

Seda, kui paljudele koera tapmine korda läheb, näitas Baikovi postituse kommentaarium, kus täna hommikul ligi 350 kommentaari ja Baikovi postitust oli jagatud üle 4000 korra.

“Ma lihtsalt koeraarmastajana ei suuda uskuda, et meie Mõmmikese üllas teekond lõppes kellegi kohutava mõrtsuka käe läbi…,” kirjutas üks paljudest. “Nii palju aastaid helgeid hetki ja ilusaid mälestusi… Jään Sind kallikest igavesti igatsema.”

Baikov kirjutas, et ta on tänulik, et politsei tuleb Pärnust kohale, aga teab, et juhtumit on keeruline uurida. “Teeme kõik, et see ohtlik inimene tabada!” lisas ta.

Baikov selgitas, et koer oli põllul, püüdis ilmselt hiiri, sest lumi on sulanud ja neid on kerge heinarullide juures kätte saada. “See teebki asja hirmsaks, et see on teadlik ja tahtlik tegu. Ma kujutan ette, kuidas ta võis veel saba liputades vastu minna…”

Baikov märkis, et samalaadne juhtum Ranna Rantšos varemgi olnud, siis oli ohvriks hobune. “Loomulikult on hea, kui koerad on oma aias,” selgitas Baikov seda, miks koer loomade pargis vabalt liikus. “Aga meil on koduloomade park, meie koerad hoiavad ära rebased ja šaakalid loomade juurest, sest keegi teine seda ei tee. Kuid see on hirmus, et selline inimene ringi liigub, sest ma olen ühe sellise samalaadse juhuse hobusega maha vaikinud. Auk on identne,” kirjutas ta.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.