Lihulas mängiti saalijalgpalli Taebla Auto karikatele

Eesti Vabariigi 101. sünnipäeval mängisid Lihulas saalijalgpalli 2009.-2010. aastal sündinud lapsed. Peeti Taebla Auto XI Karikaturniiri saalijalgpallis. Kokku osales kuus võistkonda.

Taebla Auto ja Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi on noorte jalgpallialast koostööd teinud 15 aastat. Nimetatud noorteturniir toimus 11. talve. Eelmised kümme turniiri on olnud alati ühel veebruari nädalavahetusel eri vanuserühmadega.

Sel talvel mängisid turniiridel kolm vanusegruppi ja võistlusi peeti läbi talve. Neist viimane, 2009.-2010. aastal sündinute turniir oligi nüüd, Eesti Vabariigi sünnipäeval. Tänane ja eelmised kaks, detsembris toimunud 2006. ja 2008. sündinud noorteturniiri tõid Lihula gümnaasiumi spordihoonesse kokku 22 võistkonda ligemale 250 lapsega.

F: Terje Lukats

Pühapäevane turniir toimus kuue võrdse võistkonna osavõtul. Lihulas mängisid Lõuna-Läänemaa JK, Pärnu JK Vaprus, JK Kratid ja Saue Jalgpalliklubi noored vutipoisid. Võistlus peeti turniirisüsteemis, see tähendab, et kõik võistkonnad mängisid kõikidega läbi. Nii said lapsed viis mängu viie eri vastasega. Just see, mis noortele jalgpalluritele vajalik, mis rikastab spordilapse mängupraktikat ja annab uusi kogemusi.

Võistluses, kus mängivad 9-10-aastased lapsed, on eelkõige tähtsaim rõõm ja lust, mida peame noortele pakkuma. Kindlasti on ka värava- ja võidurõõm tähtsad. Kuid kui laps tuleb platsilt rõõmsana äsja saadud mängukogemuse üle, oleme teinud kõige olulisema.

Nüüdsel turniiril osalejad näitasid kõik ägedat mängu. Aga kui auhinnalaual on karikad ja medalid, siis tuleb ikka ka väravaid lüüa. Turniir oli nii huvitav, et lõppjärjestus sai selgeks alles pärast viimast kohtumist.

Teistest veidi rohkem said palle väravasse Saue Jalgpalliklubi noored. Teiseks võitles end JK Kratid ja kolmandaks kodumeeskond Lõuna-Läänemaa JK. Neljas-viies olid Pärnu JK Vaprus Kollane ja Pärnu JK Vaprus Must, kuuendaks mängis end Lõuna-Läänemaa JK II võistkond.

I koht, Saue Jalgpalliklubi: Aironas Lehtse, Reminas Lehtse, Kristof Tammeleht, Gerd Matis Rootalu, Ville Kikas, Kristjan Strastin, Mattias Lepp, Jorsten Hain. Treener Algis Kelder.

II koht: Gert Tikerpuu, Andri Rüü, Hardi Laur, Oskar Notton, Sten Valdman, Marion Olenko, Ron-Edvard Masing, Kennerth, Paes, Marvin Korpe, Jakob Müür, Mihkel Tameri. Treener Mikk Pärt.

III koht: Sten-Andre Kukispuu, Andri Jaanus, Kevin-Mart Põldman, Elmo Linno, Henry Kurnim, Raiko Tšorni, Märt-Enn Soovik, Eenok, Arpiainen, Kaur Alanurm, Tormi Ulm. Treener Jaanus Getreu.

Taebla Auto poolt oli kõikidele võistkondadele uhked karikad. Turniiri toetasid auhindadega veel Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi, Eesti Jalgpalli Liit, Kvaliteetaken OÜ. Suur tänu ka kohtunik Aaro Õismets ja sektretärid Helena Klimpuš ja Kerlin Rüütel.

Väga tore oli autasustamisel lastele medaleid jagada nii suure lastevanemate hulga ees. Lastevanemate hulk oli viimaste aastate Lihulas toimunud turniiride suurim ja see näitab, kuid lastel on toetus tribüünil ja väljaku kõrval alati olemas.
Suur tänu kõik klubid ja lapsevanemad, et tulete oma noortega meie väikeses maakohas toimuvatele turniiridele.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.