TÄNA MAALEHES: Riigi pakutud 40 euro suurune toetus tõstis maal hambaravi hinda

Haigekassa toetab meie rahva hambaravi kokku ligi 13 miljoni euroga aastas. Maal ja väikelinnades tähendas see aga teenuste hinnatõusu ning paraku sedagi hüvitist kõik kasutada ei saa. Arstid teevad ettepaneku süsteemi reformida, kirjutab värske Maaleht.

Circle K juht KAI REALO: kohvimüük toob rohkem tulu kui autokütus

Intervjuus Maalehele räägib Circle K juht Kai Realo eestlaste tarbimisharjumustest. Näiteks erinevalt ülejäänud maailmast ostab eestlane vaid sellist hot dog’i, mida saab sõidu ajal autos süüa. “Tervisliku toitumise koha pealt ma ei oleks kunagi arvanud, et veganid meile nii aktiivselt survet avaldavad. Tänu neile on laienenud tervislikumate toodete valik, sest nad tundsid ennast puudutatuna,“ tõdeb ettevõtte juht.

Avarii korral jääb sülelaps bussis kaitseta

Väikelapsega bussis sõites ei saa lapsevanem liiklusõnnetuse korral lapse ohutust tagada sama heal tasemel nagu sõiduautos, sest bussides pole turvatooli. Maanteeamet soovitab selle endal kaasa võtta.

Jüri Ehasalu analüüsib ENSV KGB tippjuhi värskelt avaldatud saladusi

ENSV KGB üks tippjuhte polkovnik Vladimir Pool on esmakordselt paotanud lugejatele Pagari tänava peaukse ning avanud seda niipalju, kui praegune aeg ja olud võimaldavad. Ilmunud on julge ja sisukas mälestusteraamat, mida analüüsib Maalehes Jüri Ehasalu.

Rahapesukahtlus jääb pikaks ajaks Swedbanki kollitama

Rootsi televisiooni paljastused Swedbanki kaudu toimunud võimalikest hämaraist tehinguist pole kuidagi mõjutanud panga igapäevatööd, kirjutab Argo Ideon.

Tapa korjas maakaardi abil kokku 207 asist ideed

Viimaste kuude jooksul kirjutati Tapa valla üldplaneeringu kaardile oma arvamusi 207 korral. Maakaartidel põhinev, vallamajaga bürokraatiavaba suhtlemise võimalus on mitmel pool lahti päästnud aktiivsuse ja mõttelennu.

Jõest päästetud noor hunt inimestega sõbrustama ei hakka

Pärnu jõest päästetud isahunt lasti pärast ülessoojendamist tagasi metsa. Soele GPS-jälgimisseadme paigaldanud Marko Kübarsepp ütles, et hundist inimese sõpra ei saa, pigem oli kohtumine hundile hirmutav.

OTT SEPP: me ei pea ilmtingimata võrdsed olema, sest me nagunii ei ole

See on minu töö, kurat võtaks, mida ma siin pirtsutan, ütleb näitleja Ott Sepp vastuseks neile, kes ehk näevad temas vaid telesaateid juhtivat naljameest. “Ja kuigi üldiselt – ma tean – kunstnikud on pigem vasakliberaalid, siis mina olen paremliberaal: igaüks on oma õnne sepp! Me ei pea ilmtingimata võrdsed olema, sest me nagunii ei ole,” tõdeb ta suures intervjuus Maalehele.

Võrtsjärve kuldkala angerjas saab oma festivali

Septembri keskpaigas peetav angerjafestival tutvustab Võrtsjärve kui põnevat toidupiirkonda ja kohalike kalurite traditsioone kalaroogade valmistamisel. Peakangelaseks on mõistagi angerjas.

Artur Talvik: ma ei suuda nagu koer kõige peale klähvida

Elurikkuse Erakonna juhatuse liige, endine Vabaerakonna esimees Artur Talvik leiab valimisintervjuus, et EKRE suure toetuse taga on osav propaganda ja sihitu ühiskondlik raev.

Tõuloomamüük õitseb ka kehval põllumajandusaastal

Türgi teatas mõne aja eest, et lõpetab pullide sisseostu. Maaleht uuris, kas see mõjutab ka Eesti lihaveisekasvatajate elu? On ju Türgi riik, kuhu müüakse kõige rohkem lihaveiseid.

Veebis saab näha, mida põllul eile tehti ja mis seal praegu toimub

Kuigi traktori puhul võiks esmatähtsaks pidada jõudu ja võimu atra või koormat vedada, ei müü pelgalt nelja ratast ja rooli enam ükski tootja. Põllutraktorite vallas siirdub konkurents nutimaailma.

Kodus lamba tapmine pole kuritegu ega tähenda alati nn musta liha müüki

Veterinaar- ja toiduamet on võtnud erilise tähelepanu alla loomapidajad, kes tapavad loomi enda tarbeks, et nende seast avastada neid, kes tegelikult selle liha maha müüvad. Enim puudutab see lambakasvatajaid.

Prokofjev, “Petja ja hunt” ning Stalin

5. märts 1953 on tähelepanuväärne kuupäev – siitilmast lahkus Jossif Stalin, aga ka kurioosse elukäiguga Vene helilooja Sergei Prokofjev. Jüri Aarma kirjutab, et kui tol ajal Moskva konservatooriumis õppivad Veljo Tormis ja Andrei Volkonski (Peeter Volkonski isa) Prokofjevi kommunaalkorterisse viimset austust avaldama jõudsid, polnud neil muud kaasa võtta kui paar kuuseoksa, sest Stalini matuse tõttu oli linn lilledest tühjaks ostetud. Ühine fataalne kuupäev pole paraku ainus, mis suurt heliloojat diktaatoriga sidus.

Tuntud valguskunstnik Rene Liivamägi toob lavale puulõhnase loo

Imelik, et ümberringi laiutava valimiskampaania põhiteemaks pole saanud looduse ehk siis elu säilimine maailmas ja Eestimaal. Omal moel räägib sellest Tartu Uues Teatris 2. märtsil esietenduv algupärand “Puumees”.

Pikemalt loe Maalehest.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.