Lihulas tähistasid jalgpallinaised naistepäeva juubeliturniiriga

Laupäeval, 9. märtsil möödus kümme aastat esimesest Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi korraldatavast Naistepäeva saaliturniirist. Selle puhul korraldas klubi juubeliturniiri. Terve kümnendi kestnud traditsioon on selle ajaga Lihulasse toonud 25 Eesti klubi 60 võistkonnaga. Kokku on Lihulas naistepäeva saalijalgpalliturniiriga tähistanud ligi 600 naisjalgpallurit.

Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi naisjalgpallurid oma laste ja endise treeneriga. F: Anni Ratas

Lihulas on mänginud sellised Eesti tippnaiskonnad nagu Tallinna FC Flora, Pärnu JK, Nõmme JK Kalju, FC Kuressaare, Tallinna JK Kalev jt. Muidugi on Eesti suurte ja vägevate vastu astunud meie oma Läänemaa naiskonnad. Lihula spordihoones on mänginud Eesti meistrid, Eesti noorte ja täiskasvanute koondislased.

Turniiri korraldamise mõte oligi kümme aastat tagasi see, et pakkuda meie oma jalgpallitüdrukutele head võistlus- ja mängupraktikat. Sel ajal oli tüdrukute-naiste jalgpall Lihulas väga populaarne, tegutses kaks eri vanusega treening-gruppi ja mängiti Eesti noorte meistrivõistlustel.

Tüdrukute jalgpalli hiigelajal toodi klubisse Eesti noorte meistrivõistluste pronksmedal, lisaks veel kolm kohta esikuuikus. Lihula ja Virtsu koolide jalgpallinaiskonnad on viimase kümnendi jooksul võitnud seitse Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistluste medalit. Võidetud on ka meistritiitel, seda 2014. aasta sügisel, kui võidukad olid Lihula gümnaasiumi 8.-9. klasside jalgpallineiud.

Nüüd kümme aastat hiljem Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubis tüdrukute jalgpallitreeninguid ei toimu. Kuid Naistepäevaturniirid on jäänud. Sellel turniiril saame ikka ja jälle näha endisi jalgpallitüdrukuid, kes 10-12 aastat tagasi klubis selle spordialaga alustasid. Tänasele koduklubi juubeliturniirile olid mitmed naisjalgpallurid tulnud juba ka oma väikeste lastega. Just see oli väga südantsoojendav.

Juubeliturniiri eesmärk oligi tuua palliplatsile palju klubi endisi mängijaid. See ka õnnestus, kokku said ka eri põlvkondade naisjalgpallurid.

Turniiril olid kõik mängud huvitavad ja väga kõrge tasemega. Medalikolmik selgus alles pärast viimast Lõuna-Läänemaa JK ja Taebla Spordiklubi kohtumist.

Juubeliturniiril võidutses Lõuna-Läänemaa JK Oranž, hõbemedalid kuulusid Lõuna-Läänemaa JK Valge ja pronksmedalid Taebla SK naiskonnale.

Tegelikult olid juubeliturniiri medalid esikolmikule kõik ühesugused. Spetsiaalsed Juubeliturniiri medalid kuulusid kõigile.

1. koht, Lõuna-Läänemaa JK Oranž: Elise Ojap, Regle Kurnim, Anna Luuk, Trinity Õismets, Agnes Maasing, Anne-Liis Maasing, Lisandra Neeme.

2. koht, Lõuna-Läänemaa JK Valge: Janet Peet, Anni Ratas, Kai Simpson, Maarja Jalakas, Sandra Pärnpuu, Janne-Ly Siimon, Karis Üksvärav.

3. koht, Taebla SK: Ätli Altosaar, Ketlin Sirel, Mariliisa Murumäe, Lysa-Lota Kuusmann, Ingrika Tuulik, Lisette Karja, Jana Kardin, Mette Moumets, Kairit Poks, Kelly-Ly Tomingas.

Turniiril lõi väravaid kokku kaheksa jalgpallurit. Resultatiivseim oli võitjanaiskonna Trinity Õismets kolme väravaga.

Jaanus Getreu

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.