Lihula koolinoored korraldavad heategevusliku balli eakaaslase toetuseks

18. aprillil on Lihula mõisas Lihula gümnaasiumi 7.-12. klassi õpilastele heategevuslik ball, mille eesmärk on ühendada koolinoori ning annetada ballist kogunev tulu 16-aastase noormehe raviks.

Lihula gümnaasium, mis on tuntud kevadiste suursündmuste poolest, jätkab oma traditsiooni, korraldades aprillikuus balli, mis on viimaseks koolipäevaks ning -peoks 77. lennu õpilastele, kes balli mõtte õpilasesinduse päevakorda tõid. Korraldusmeeskonna sooviks on heategevus, sest Eestimaal on palju noori, kes vajavad ravi, meditsiinilisi abivahendeid või järelevalvet.

Abi läheb 16-aastasele Türi poisile, kellega juhtus 2018. aasta suvel traagiline õnnetus. Igati elurõõmus ja tegus Rasmus libises poistega rannas palli mängides Türi tehisjärve sillalt pea ees vette, mille sügavus oli vaid pool meetrit. Ta lõi pea vastu järve põhja, mille tagajärjel sai tema kael raskelt viga. Sõber aitas Rasmuse kaldale. Poiss oli küll teadvusel, ent ta ei tundnud oma käsi ja jalgu ning esinesid hingamisraskused.

Õnnetuse tagajärjel on Rasmusel kõrge kaelavigastus ning ta on kaelast allapoole halvatud. Ta ei saa iseseisvalt hingata ega ennast liigutada ning on hetkel täielikult sõltuv hingamisaparaadist ja ööpäevaringsest lähedaste kohalolekust ja abist.

Selleks, et Rasmus saaks jälle ise hingama hakata ja vigastustest võimalikult hästi taastuda, vajab ta lisaks meditsiinilisele ja lähedaste abile ka füsio- ja tegevusteraapiat.

Rasmus on väga sihikindel noormees, kes annab endast teraapiates maksimumi ning tasapisi, kuid kindlalt liigub taastumise poole. Viimase aja suurim edasiminek on iseseisev toidu neelamine ning terapeudi abiga õpitakse ka lusikaga söömist. Veel sellel aastal loodab Rasmus vabaneda hingamisaparaadist ning gastrostoomist. Praegu suudab ta ise hingata 10-15 minutit järjest.

Rasmusega kohtumine oli väga informatiivne, siiras ning motiveeriv. Temas on tohutu tahtejõud ja soov paraneda päriselt olemas. Meie abipalve on suunatud kõikidele inimestele, kellele Rasmuse lugu korda läheb. Aitame tal koos voodist tõusta ja unistusi täita,” ütlesid heategevusliku balli peakorraldajad Liisa Raavel ja Svea Stahlman.

Rasmuse aitamiseks on avatud arve, kuhu saab annetuse teha ürituse korraldaja Svea Stahlman’i nimele EE521010011819558227 (SEB), kogu summa läheb noormehe aitamiseks. Makse selgitusse märkida “Rasmuse toetuseks”.

Annetuste abiga loodetakse osaliselt katta Rasmusele vajalike teraapiate ja meditsiiniliste tarvikute kulu.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.