OTSEÜLEKANNE: Vaata siit Augustibluusi avapidu Haapsalu Flammist

Täna kl 21 algab Haapsalu Flammis Andres Rootsi kontsert, mis on Augustibluusi 26. hooaja avapidu. Samal ajal on kontsert ka Tallinnas, kus tehakse teatavaks tänavuse festivali esinejad.

Haapsalu avapeol restoranis Flamm astub üles Tartu slaidkitarrist Andres Roots – Suurbritannia ajakirja Blues in Britain märtsinumbri kaanepersoon, kes on 2000. aastast alates Haapsalu bluusifestivalil esinenud suisa 15 korda.

Novembris instrumentaalse soolo-CD “Breakfast in September” üllitanud omaaegne Bullfrog Browni kitarrist on tänavu uut plaati tutvustamas käinud juba nii Soomes kui ka Suurbritannias.

Soome kolme suurima päevalehe hulka kuuluv Turun Sanomat kirjeldas Rootsi sel puhul kui “Eesti tuntuimat bluusmuusikut ning ennast tõestanud ekspordiartiklit”, Briti ajakiri Blues Matters! aga kirjutas sellest, kuidas Roots “nihutab tõelise, puhta, toore bluusi piire ilmse enesekindluse ja oskuslikkusega”.

Raadioeetris on “Breakfast in September” tänaseks kõlanud Eestis, Soomes, Lätis, Norras, Poolas, Bosnias ja Hertsegoviinas, Itaalias, Maltal, Prantsusmaal, Suurbritannias, Austraalias, Uus-Meremaal, Kanadas, Puerto Ricos ja USA-s.

Independent Blues Broadcasters’ Associationi andmetel oli album Suurbritannia raadiote bluusisaadetes enimmängitud plaatide edetabelis detsembris kümnendal ja Collectif des Radios Blues’i prantsuskeelsete bluusisaadete tabelis jaanuaris kaheksandal kohal.

Augustibluus: http://www.augustibluus.ee/

Andres Roots: http://www.andresroots.com/

Blues in Britain: http://www.bluesinbritain.org/

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.