Haapsalus peeti maakondlikku algklasside saalijalgpalli võistlust

Reedel, 22. märtsil peeti Wiedemanni spordihoones Läänemaa 1.-3. klasside saalijalgpallivõistlust. Tegemist on Eesti Koolispordi Liidu eestvedamisel juba kaheksandat aastat järjest toimuva piirkondliku võistlusega. Erinevalt vanematest vanuseklassidest algkooli tasandil vabariiklikku paremusjärjestust välja ei selgitata.

F: Ulrika Tülp

Kokku osales kuus võistkonda viiest koolist. Esindatud olid Haapsalu linna algkool, Haapsalu põhikool, Uuemõisa lasteaed-algkool, Martna põhikool ja Risti põhikool. Eriti hea meel on alati väiksemate koolide osalemise üle. Sageli ei panda pallimängualadel võistkonda kokku, sest ollakse eelarvamuse küüsis, et linnakoolide vastu on raske võistelda. Risti lapsed, kel oli saatjaks klassijuhataja, arvasid, et neil ei oleks sobinud tulemata jääda, sest koolis toimuvad sügisest koostöös Nõmme Kalju jalgpalliklubiga trennid.

Martna lapsed, keda juhendas kooli kehalise kasvatuse õpetaja Enn Kerge, kelle entusiam ja panus maakondlikku spordiellu on muljetavaldav, paistsid, vaatamata väiksemale mängukogemusele silma suure tahte ja südikusega. Viimane kehtis kahtlemata ka Uuemõisa kooli õpilaste puhul.

Täiesti arusaadav, et sellisel võistlusel on eelis suurema mängukogemuse ja trennipraktikaga lastel. Haapsalu linna mõlema kooli võistkonnad koosnesid suuresti Läänemaa Jalgpalliklubi ja JK Kratid ridades treenivatest poistest. Nemad selgitasid ka oodatult omavahelise paremusjärjestuse esikolmikus. Mängudele lisas pinget olukord, et vastaseks olid oma klubi trennikaaslased, kes teises koolis õpivad.

Kõik võistkonnad mängisid omavahel läbi ja lõplik paremusjärjestus selgus turniiritabeli alusel.

Täisedu kõigi viie mängu võidu ja 15 punktiga sai Haapsalu linna algkooli I.võistkond. Kokku lõid nad 16 väravat ning lasid endale lüüa vaid ühe. Võistkonda esindasid Marten Alvin Keldrima, Kaspar Järvi, Andri Rüü, Olle Palu, Drevon Küttim, Mikk Liivmaa ja Mattias Andero Villand. Lapsi juhendas Ulrika Tülp.

Väga tasavägiste tulemustega selgitati välja teine ja kolmas koht. Nii Haapsalu linna algkooli II võistkonnal kui Haapsalu põhikooli lastel oli tabelis 10 punkti. Määravaks said endale löödud väravad. Selles osas oli põhikooli lastel neljaväravaline edumaa.

Kõik osalejad said Eesti Jalgpalli Liidu poolt diplomi ja iga võistkond kingituseks jalgpalli.

Triin Vellemäe

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.