Haapsalus süttis elektrijuhtmetest maja

24. märtsil kell 16.44 teatati häirekeskusele tulekahjust Haapsalu linnas Lepa tänaval. Päästjad tuvastasid elektrijuhtmete põlemise maja seina sees. Kuna juhtmed asusid saepuru sees, levis tuli ka väheses osas pööningule. Päästjad avasid köögis laekonstruktsioone ja ülevalt pööningult põrandat ning kaevasid saepuru välja. Tulekahju kustutati kell 17.25. Inimestel paluti vana elektrijuhtmestiku kontrollimiseks pöörduda elektriku poole, et edasisi õnnetusi vältida.

24. märtsil kell 20.37 kutsuti päästjad Haapsalu linna Tuuru külla, kus elamu krundil tehti suure tuulega lõket. Lõke oli elanike kontrolli all, kuid päästjad palusid turvalisuse tagamiseks lõkke kustutada.

Möödunud nädalavahetusel reageerisid päästjad mitmele kulupõlengule ja lõkkele, mida inimesed ilusate ilmade saabudes aedu korrastades tegema kipuvad. Lõkke tegemise juures on vaja jälgida aga ohutusnõudeid, et tuli ei ohustaks meie endi ega naabrite vara. Ohutusnõuete tagamine ei nõua suurt ettevalmistust, kuid võivad päästa suuremast ohust ja kahjust. Tuleb jälgida, et lõkkease asuks hoonetest ja metsast ohutus kauguses ning ei asu keset heinamaad või kulu. Suurema lõkke puhul peab olema vahemaa majani vähemalt 15 meetrit ja metsani 20 meetrit. Suure tuulega lõket teha ei tohi (üle 5,4 meetri sekundis, mil liiguvad puude jämedamad oksad). Kindlasti peavad asuma lõkke kõrval esmased kustutusvahendid. Tuld ei tohi jätta järelevalveta ning lahkudes tuleb kustutada lõkkease ja hõõguvad söed.

JÄRVAMAA

24. märtsil kell 9.47 said päästjad väljakutse Paide linna Mäekülla. Tuulise ilmaga lõkke tegemisest oli põlema süttinud kõrvalhoone lakas olev hein. Tule levimisele suutsid päästjad piiri panna kell 10.44.

PÄRNUMAA

Päästjad reageerisid möödunud ööpäeval mitmetele liiklusõnnetustele

  1. märtsil kell 16.47 kutsuti päästjad Pärnu linnas Rääma tänaval juhtunud liiklusõnnetusele. Kahe sõiduauto kokkupõrke tõttu oli vajalik likvideerida autodel süttimisoht.
  2. märtsil kell 15.17 teatati liiklusõnnetusest Pärnu linnas Tallinna maanteel. Bussi ja sõiduauto kokkupõrke tõttu oli inimene jäänud sõiduautosse kinni ning päästjad vabastasid ta autost hüdraulilisi töövahendeid kasutades. Kannatanu anti kiirabiarstide hoole alla.
  3. märtsil kell 16.24 reageerisid päästjad liiklusõnnetusele Häädemeeste vallas Reiu külas. Tegemist oli bussi ja sõiduauto kokkupõrkega. Autos oli 4 inimest, kellest 3 viidi haiglasse. Bussis olnud 45 inimesest keegi vigastada ei saanud. Päästjad likvideerisid süttimisohu ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.
  4. märtsil kell 14.13 teatati häirekeskusele maastikutulekahjust Tori vallas Eametsa külas. Inimene põletas suure tuulega ehitusjäätmeid keset kuiva kulu. Päästjad piirasid põlegu kulukustutusluudadega ja 1c joaga. Põleng toimus umbes 50 x 50 meetri suurusel alal. Sündmus lõppes kell 15.04.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.