Haapsalu raekojas avatakse Eesti Kunstimuuseumi 100. sünnipäevale pühendatud rändnäitus

Alates 13. aprillist 2. juunini on võimalus külastada Haapsalu raekojas (Kooli 2) „Eesti Kunstimuuseum 100“ juubeliprogrammi kuuluvat näitust „Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas“.

Näitusel on eksponeeritud väärtuslikud 17.–21. sajandi teosed Eesti Kunstimuuseumi kogudest, mis pakuvad kaasahaaravat sissevaadet kunstižanrite ja kujutatud motiivide arenemisest ajas ja ruumis.

Näitus, mis tõstab kunstiajaloo ratastele, loob dialooge eri ajastutest pärit kunstiteoste vahel ja kaasab näiteid portreekunstist, maastiku- ja olustikumaalist; lisaks teemad, mis pakuvad tuttavaid meeleolupilte. Näitusel näeb kunstnike tõlgendusi argitegevustest, perekondlikest tavadest ja seda, kuidas on kujutatud linnaruumi ja valgust ning kuidas läbi sajandite on arenenud muusikaga seotud teemad. Valikutes seguneb klassika kaasajaga, väliskunst eesti kunstiga.

Näitusel osaleb ka Haapsalust pärit kunstnik Elis Saareväli.

Kuraator: Eha Komissarov

Koordinaator: Tiiu Parbus

Kujundaja: Neeme Külm

Näituse graafilise tunnuskujunduse kontseptsioon: Asko Künnap

Graafiline disain: Tuuli Aule

Näitusega kaasnevad Kumu hariduskeskuse publikuprogrammid ja töötoad.„Avatud kollektsioonid. Kunstimuuseum sinu linnas“ on osa Kumu kunstimuuseumi suures saalis 05.07.–10.11.2019 toimuvast „Eesti Kunstimuuseum 100“ juubelinäitusest „Avatud kollektsioonid. Sõna saab kunstnik“.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tallinna Kaubamaja, Nordic Hotel Forum

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.