Täna algas XXVI Haapsalu vanamuusikafestivali piletite müük

XXVI Haapsalu vanamuusikafestival toimub sel aastal 25.-28. juulil. Tänavuse festivali peaesineja on ridamisi mainekaid auhindu võitnud Belgia tippvokaalansambel graindelavoix. 1. aprillil algas Piletilevis festivali piletite müük, kuni 15. aprillini on kõik piletid 25% soodsamad.

XXVI Haapsalu vanamuusikafestivali seitsmel kontserdil astuvad üles nimekad muusikud Eestist, Soomest, Rootsist, Taanist ja Belgiast.

Toomas Siitan, festivali kunstiline juht: “Tänavuse festivali eripäraks on tavapärasest tihedam koostöö Eesti ja välismaiste artistide vahel. Festivaliks valmib näiteks Hollandis resideeruva Eesti soprani Maria Valdmaa ja Soome gambamängija Mikko Perkola uus kava. Peaesineja, ansambli graindelavoix’ ridades teeb kaasa Marius Peterson. Lõppkontserdil astub Taani-Rootsi orkestri Camerata Øresund ees üles metsosopran Tuuri Dede. Meie muusikute tase on rõõmustavalt kõrge!”

Eesti esinejatest saab kuulda veel sopraneid Maria Listrat ja Marta Paklarit koos festivali viimaste aastate lemmiku, ansambel Floridantega. Eksklusiivse soolokontserdi annab kandlemängija Anna-Liisa Eller, kelle esimese sooloalbumi annab tänavu sügisel välja maailma mainekamaid plaadifirmasid Harmonia Mundi. Eestlaste vedada on ka festivali avakontsert – ajatud J. S. Bachi kantaadid Haapsalu Festivali Barokkorkestri, Studio Vocale, vokaalsolistide ja dirigent Toomas Siitani osalusel.

Festivali teise päeva, 26. juuli õhtul elustub Haapsalu Toomkiriku võlvide all legend, kui kohtuvad kaks muusikalist isemõtlejat – Graindelavoix ja Gesualdo. Festivali peaesineja, mitmeid auhindu võitnud ning maailma tippfestivalidele oodatud Belgia vokaalansambli graindelavoix’ esituses tuleb ettekandele skandaalse hilisrenessansi helilooja Carlo Gesualdo Tenebrae Responsoria. Sündmuse tarbeks sünnib toomkiriku võlvide all ainult üheks õhtuks eriline chiaroscuro-valgustus, mis pakub publikule võimaluse erakordseks muusikaliseks ja visuaalseks elamuseks. See on õhtu argipäevast väljumiseks, enda sisse vaatamiseks ja hinge puhastumiseks.

Kõik festivali kontserdid toimuvad Haapsalu Toomkirikus ja Jaani kirikus. Juba praegu tasub festivali ajaks broneerida ka öömaja, sest suvine Haapsalu meelitab kohale palju külalisi.

XXVI Haapsalu vanamuusikafestivali korraldajateks on Muusikaühing Studio Vocale MTÜ ja MTÜ Floridante ning kunstiline juht Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Toomas Siitan.

1994. a. sündinud Haapsalu vanamuusikafestivali hinnatakse omas žanris üheks kaalukamaks Baltikumis ning see on köitnud paljude nimekate muusikute tähelepanu ka mujal Euroopas. Festivali kontserdid toovad kokku Eesti muusikute koorekihi ja oma ala suurimaid meistreid kogu Euroopast.

Vasta

Sinu e-maili ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.